29-05-19
Czersk. W warsztatach uczestniczyli m.in. druhowie z OSP w Czersku
Rescue Days.PL

W dniach 24-25 maja 2019r. druhowie z OSP Czersk: Jacek Tokarski i Kamil Megger oraz funkcjonariusze KP PSP Chojnice st. kpt. Rafał Buszek i mł. ogn. Jacek Hinc uczestniczyli w warsztatach z ratownictwa technicznego Rescue Days.PL, które odbyły się w Kętach (pow. oświęcimski).W ciągu dwóch dni ćwiczeń druhowie musieli zmierzyć się z kilkoma trudnymi scenariuszami, które odzwierciedlały realne przypadki wypadków komunikacyjnych. Przygotowane scenki dały możliwość sprawdzenia się i zapoznania z najnowszymi technikami w ratownictwie technicznym. Uczestnicy poznali wiele różnych metod pozwalających szybciej i sprawniej uwolnić poszkodowanego.

Zajęcia prowadzone były pod okiem profesjonalnej międzynarodowej kadry instruktorów.

- Zdobyta przez nas wiedza z zakresu technik i sposobów ewakuacji poszkodowanych pozwoli na jeszcze lepszą organizację działań ratowniczych podejmowanych przez naszą jednostkę" – mówi z-ca naczelnika OSP Czersk - Jacek Tokarski .

W tegorocznym Rescue Days Polska udział wzięło ponad 300 ratowników z Polski i zagranicy.

(JT)
Fotografia wspólna z: https://www.facebook.com/WeberRescuePolska/

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.