28-05-20
Czersk. Podziękowanie
Rozbiórka budynku gospodarczego
(SP2 Czersk)

W ostatnich dniach dużo się działo na boisku naszej szkoły. Od dłuższego czasu mieliśmy zgodę na rozbiórkę niszczejącego od lat budynku gospodarczego. Na dobrą sprawę śmiało rzec można, że stanowił on już zagrożenie dla bezpieczeństwa naszych uczniów. Wykorzystując fakt, że nie ma ich w szkole, postanowiliśmy podjąć się tego wyzwania. Wstępne wyceny rozbiórki wspomnianego budynku opiewały na kwotę 5-6 tys. złotych. Jako, że na czas pandemii wdrożony został „tryb oszczędnościowy”, poprosiliśmy o pomoc zawodników czerskiego MKS Handball. Nad bezpieczeństwem pracujących czuwał właściciel firmy rozbiórkowej - p. Józef Falk. Z kolei wywozu gruzu, podjął się absolwent naszej szkoły - p. Fabian Kropidłowski, prywatnie właściciel Przedsiębiorstwa Wielobranżowego „Fabian Kropidłowski”. Same prace trwały niespełna trzy godziny.

Dzięki życzliwości wyżej wymienionych, udało nam się zaoszczędzić dużą ilość środków, a że szkoła potrzeb ma wiele, postaramy się przeznaczyć je na kolejny etap poprawy estetyki wokół budynku - zakup i ułożenie polbruku przed głównym wejściem szkoły.

W tym miejscu chciałbym, w imieniu swoim, jak również całej społeczności szkolnej podziękować zawodnikom MKS Handball, a także przyjaciołom szkoły, panom: Józefowi Falkowi oraz Fabianowi Kropidłowskiemu, za ich bezinteresowną pomoc.

DZIĘKUJEMY!!!

Maciej Jakubowski
Dyrektor SP nr 2 w Czersku


mat. SP 2 w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.