29-01-20
Czersk. MKS Handball Czersk – KPR Blejkan Gryfino 18:29 (5:14)
Rozczarowująca postawa MKS-u Handball
w meczu z Gryfinem

Wracającym na parkiet po świątecznej przerwie szczypiornistom MKS-u Handball Czersk przyszło zmierzyć się w sobotę na własnym boisku z wymagającym rywalem z Gryfina. Niestety po raz kolejny o wyniku spotkania zadecydowała słaba postawa gospodarzy w pierwszej połowie meczu, w której udało im się rzucić zaledwie 5 bramek. (5:14)

Jedynym pozytywnym elementem w grze drużyny z Czerska na tym etapie meczu były interwencje bramkarza Grzegorza Czapiewskiego, dzięki którym udało się uniknąć jeszcze wyższej porażki w pierwszej części spotkania i dać szansę na bardziej wyrównane widowisko w drugiej. Zawodnicy KPR Blejkan Gryfino prezentowali lepiej poukładaną oraz bardziej wszechstronną grę zarówno w ataku jak i w obronie. I mimo ambitnej postawy i zdecydowanie lepszej gry naszych zawodników po powrocie na parkiet, szczypiorniści z Gryfina zasłużenie zwyciężyli wysoką różnicą 11 bramek. 29:18

Następny mecz Czerszczanie rozegrają w sobotę 1 lutego w Bydgoszczy gdzie zmierzą się z ekipą KU AZS UKW, która z 7 punktami na koncie zajmuje w tej chwili w ligowej tabeli 9 miejsce tuż za drużyną z Czerska. Będzie to więc dla naszych zawodników kolejny pojedynek o wysoką stawkę i szansa na przerwanie niekorzystnej passy.

MKS Handball: Dobrzański Łukasz, Czapiewski Grzegorz, Thiede Szymon, Konik Mateusz (3), Łoński Mateusz (3), Lenz Mateusz (1), Jakubowski Paweł (5), Wojciechowski Kajetan, Lewandowski Jan, Pstrąg Sebastian (1), Gliniecki Mateusz (2), Karczyński Piotr (2), Rostankowski Michał, Grabowski Marcin, Radzio Radosław (1), Jakubowski Maciej

Kary: Łoński, Grabowski - po 2`.