22-12-19
Powiat chojnicki. Szansa na „błękitne paliwo” w perspektywie 2-3 lat
Rozmawiali o gazie. Trzy odcinki, m.in. Rytel-Jeziorki

W Urzędzie Gminy w Chojnicach odbyło się kolejne spotkanie dotyczące gazyfikacji gminy Chojnice. Na spotkaniu obecne były Sylwia Surowiec – dyrektorka oddziału Zakładu Gazowniczego Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. w Gdańsku oraz Renata Sulińska-Bogusz - kierowniczka działu obsługi klienta z PSG w Gdańsku oraz burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski i Andrzej Mazur - przedstawiciel burmistrza Kamienia Krajeńskiego.


Spotkanie dotyczące gazyfikacji w gminie Chojnice.   |  fot. UG

Nie zabrakło oczywiście sołtysów, radnych oraz przedsiębiorców. Dyskutowano o rozpoczęciu procesu inwestycyjnego poprzez projektowanie budowy sieci gazowniczej na trzech odcinkach i obszarach gminy Chojnice z uwzględnieniem miejscowości sąsiednich gmin. Pierwszy odcinek to Lipienice – Nowa Cerkiew – Jeziorki – Rytel. Drugi to Lipienice – Pawłówko – Pawłowo, a trzeci Chojnice – Nieżychowice – Doręgowice – Zamarte.

- Według wstępnej analizy ekonomicznej opłacalności, tj. zwrotu poniesionych nakładów do lat 30 przeprowadzonej przez oddział Zakładu Gazowniczego w Gdańsku, te wymienione kierunki rozbudowy sieci, a przez to nasi mieszkańcy i firmy, mają ogromną szansę na „błękitne paliwo” w perspektywie 2-3 lat – informują w gminie Chojnice.

(olo). Fot. UG Chojnice

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.