9-09-21
Gm. Czersk. W związku z budową drogi mogą wystąpić utrudnienia w ruchu
Ruszyła budowa ul. Raciążskiej w Rytlu

Trwają już roboty drogowe związane z budową ulicy Raciążskiej w Rytlu. W ramach inwestycji wykonane zostaną kanalizacja deszczowa, oświetlenie uliczne oraz jezdnia i chodnik. – Nowa droga będzie służyła nie tylko Rytlanom. Wygodny dojazd do sołeckiej wsi będą też mieli na przykład mieszkańcy Żukowa – mówi radny Łukasz Formella.

Wykonawcą zadania jest Marbruk Sp. z o.o. Sp.K. z Charzyków, natomiast nadzór pełni firma Jacka Marciniaka z Klawkowa. Wartość przedsięwzięcia to kwota 950 tys. zł, z czego połowa zostanie pokryta ze środków pochodzących z dofinansowania zewnętrznego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, do którego wniosek przygotowali czerscy urzędnicy. – Zakończenie prac na Raciążskiej jest planowane na listopad tego roku – mówi wiceburmistrz Czerska Bogumiła Ropińska.– To kolejny etap naszego programu wyborczego. W Rytlu, od początku kadencji, każdego roku budujemy nową drogę. W asfalcie zostały wykonane ulice: Szkolna, Nad Kanałem, Jatowska oraz Dworcowa. Od podstaw powstała ulica Chłopowska z całą infrastrukturą. Teraz czas na Raciążską – mówi rytelski radny Łukasz Formella.

Budowa ul. Raciążskiej to część wspólnego zadania gminy Czersk i Nadleśnictwa Rytel. Leśnicy planują w najbliższym czasie wykonanie nowej nawierzchni drogi aż do Żukowa.

W związku z budową drogi mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, dlatego należy stosować się do oznakowania oraz korzystać z wyznaczonych objazdów.

– Należy nadmienić, że w ramach nowego funduszu drogowego wspólnie z radnymi z naszego okręgu, paniami Lidią Kroplewską i Wiesławą Czarnowską oraz radnym Jackiem Grzella będziemy zachęcać Pana Burmistrza do utwardzenia pozostałej części ulicy Rynkowej w centrum Rytla – dodaje Łukasz Formella.

UM w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.