13-07-19
Powiat chojnicki. PROGRAM
Ruszyła Chojnicka Fiesta, czyli teatry uliczne

Wczoraj wieczorem na Starym Rynku oraz w fosie chojniczanie oraz turyści obejrzeli dwa pierwsze spektakle w ramach tegorocznej 27 edycji festiwalu teatralnego "Chojnicka Fiesta" im. Eugeniusza Mikołajczyka.


W piątek o godz.23.00 w fosie wystąpiła Fundacja Sztukmistrze w spektaklu „Szafa Show”. Widzowie świetnie bawili się prawie do północy.   |  fot. (olo)

Mimo późnej pory, oba spektakle obejrzało bardzo wielu chojniczan i gości. O godz. 22.00 na Starym Rynku Teatr Fuzja przedstawił „Dywidendę”, a o godz. 23.00 w fosie było bardzo wesoło za sprawą aktorów i akrobatów z Fundacji Sztukmistrze w spektaklu „Szafa Show”.

Dziś, czyli w sobotę w samo południe parada uczestników festiwalu z Chojnickiego Centrum Kultury na Stary Rynek i później od godz. 12.30 będzie okazja oglądać co godzinę nowy spektakl. O 12.30 „Ale Cyrki” Teatru Szczęście w wykonaniu klauna Feliksa (Stary Rynek), o 13.30 teatr Fuzja i „Reksio” (fosa). O godz. 14.30 „Trzy świnki” w wykonaniu Teatru Nemno (Stary Rynek), a o godz.15.30 w fosie pokaz samby brazylijskiej.

O godz. 22.00 Teatr Akt zaprasza na Stary Rynek na fantazyjną opowieść „Poza czasem”, a na zakończenie o godz. 23.10 „LightShow Bodypainting” Teatru Los Fuegos (fosa), czyli pokaz połączenia malowania ciał z wykorzystaniem światła ultrafioletowego. Oprócz tego będzie okazja bawić w cyrk z klaunem Feliksem, będą też pokazy cyrkowe, street dance, żywe rzeźby, rysowanie karykatur i malowanie buziek.

Dokładny program oraz opis sobotnich spektakli

Sobota 13.07

12:00 Parada uczestników festiwalu z Chojnickiego Centrum Kultury na Stary Rynek

12:30 „Ale Cyrki” Teatr Szczęście: Klaun Feliks - Stary Rynek

13:30 „Reksio” Teatr Fuzja- Fosa Miejska

14:30 „Trzy świnki” Teatr Nemno - Stary Rynek

15:30 - Pokaz Samby Brazylijskiej - Samba ART— Fosa Miejska

22:00 „Poza czasem” Teatr Akt- Stary Rynek

23:10 „LightShow Bodypainting” Teatr Los Fuegos- Fosa Miejska


"ALE CYRKI" TEATR SZCZĘŚCIE: KLAUN FELIKS z Krakowa
Sympatyczny Klaun Feliks opowiada swoje historie z podróży po świecie, podczas których poznał iluzjonistę, ćwiczył pod okiem świetnego żonglera i muzykował z wielką orkiestrą. Ale cyrki to pełna dowcipu klaunada, podczas której dzieci wspólnie z klaunem odkrywają swoje liczne talenty. Wszystkie dzieci zostają obdarowane przez klauna balonami i pięknymi plakatami z imienną dedykacją.

"REKSIO" TEATR FUZJA z Poznania
Reksio – kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy. Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt - to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.

"TRZY ŚWINKI" TEATR NEMNO z Rzeszowa
Pewnego razu trzy małe prosiaczki dochodzą do wniosku, że kram, w którym zamieszkały jest już niewystarczającym dla nich domkiem. Postanawiają zbudować własne. Swoją pomoc oferuje Handlarz, właściciel owego kramu. Ta pozorna przysługa, staje się początkiem trzech różnych historii. Czy prosiaczkom uda się wybudować wymarzony dom?  Kto jeszcze będzie chciał im w tym przeszkodzić?  Przedstawienie powstało na podstawie baśni Braci Grimm. Spektakl adresowany dla widzów od 3 lat.

"POKAZ SAMBY BRAZYLIJSKIEJ" SAMBA ART z Warszawy
Samba Art to profesjonalny zespół samby i tańców brazylijskich. Założony przez tancerzy - Polkę Klaudię Łucyk i Brazylijczyka Jailsona De Oliveira. Pomysłodawcy zespołu mają na swoim koncie udział w najsłynniejszym karnawale świata - na Sambodromie w Rio de Janeiro:

2017 rok - parada ze zwycięską szkołą Mocidade Independente do Padre Miguel.

2018 rok - parada ze szkołą Acadêmicos de Santa Cruz na wysokiej, uznanej pozycji solistów.

Samba Art to nie tylko piękne tancerki o egzotycznej urodzie (Brazylia, Kuba, Nigeria, Polska), przystojni Brazylijczycy i spektakularne stroje, ale również najwyższy technicznie poziom tańca. Zespół nieustannie szkoli się podczas corocznych wyjazdów do Brazylii dbając o wysoki poziom pokazów. Tancerze grupy to również znani i cenieni instruktorzy tańca w najlepszych szkołach w Warszawie. Samba Art to również widowiskowe pokazy capoeiry w wykonaniu m.in. wicemistrza świata w sztuce capoeiry.

"POZA CZASEM" TEATR AKT z Warszawy
To metafora podróży w czasie i przestrzeni, która prowadzi w głąb własnej wyobraźni. Podejmujemy ją nieświadomie każdego dnia, poszukując wartości i dociekając sensu istnienia. Podróżując doświadczamy, poznajemy, pokonujemy słabości, a potem nigdy nie pozostajemy już tacy sami. Zderzają się tu nowe doświadczenia z refleksją nad przemijaniem. Wędrówka poza czasem pozwala spełnić swe marzenia, stać się na chwilę kimś innym. To moment, w którym możemy się zatrzymać i dostrzec drugiego człowieka obok nas.

Istotą podróży jest droga, a nie dotarcie do celu. Fantazyjna opowieść utrzymana jest w malowniczej stylistyce steampunk, łączącej styl retro z fantastyką naukową. Teatr ruchu, pantomima, taniec i elementy nowego cyrku w połączeniu z muzyką graną na żywo składają się na ekspresyjne widowisko.


"LIGHTSHOW BODYPAINTING" TEATR LOS FUEGOS z Krakowa
Pokaz LightShow Bodypainting – połączenie malowania ciał z wykorzystaniem światła ultrafioletowego – to niezwykle ulotna i piękna sztuka. Pokazy artystyczne (taneczne, akrobatyczne, żonglerskie) w których ciała tancerzy są pomalowane od stóp do głów, pokaz malowania na żywo oraz modelki i modele w całościowym makijażu – to atrakcje wobec których nikt nie przejdzie obojętnie. Bodypainting to wyjątkowa propozycja dla wyjątkowych ludzi. Jej efekt wizualny i symboliczna niepowtarzalność zabierze widzów w niezapomnianą magiczną krainę barw, światła i ruchu…

Tekst i fot. (olo)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.