3-04-18
Region. W
iele atrakcji, nie tylko dla sportowców
Ruszyły zapisy na 3 Śliwicką Dyszkę

Uruchomione zostały zapisy na tegoroczną Śliwicką Dyszkę. Będzie to już trzecia edycja imprezy, podczas której odbędzie się bieg na 10 km i marsz nordic walking na dystansie 5 km. Impreza odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16:00.

Organizatorzy, tj. Stowarzyszenie "Biegające Śliwice", przygotowują jak zwykle wiele atrakcji, nie tylko dla sportowców.

- Właśnie trwają przygotowania do 3 Śliwickiej Dyszki. Planujemy przeprowadzić bieg na 800 zawodników. Przez cały dzień w amfiteatrze przy Ośrodku Kultury będzie działała wioska zdrowia. W poprzednich latach za darmo przebadaliśmy około 1 tys. osób. Będziemy m.in. rozdawali zdrowe, wykonywane na miejscu soki regeneracyjne. Utworzymy strefę bufetu dla wszystkich, a na koniec wśród biegaczy i kibiców rozlosujemy cenne nagrody (w zeszłym roku m.in. dwa wysokiej klasy rowery trekingowe) -  mówi Michał Rytlewski - Prezes Stowarzyszenia.

Trasa biegu wiedzie przez malowniczą gminę Śliwice w samym sercu Borów Tucholskich. Na trasie nie brakuje kibiców, a w okolicznych wioskach zorganizowane są widowiskowe premie lotne.

Warto tutaj wspomnieć, że impreza została uznana przez biegaczy za najlepszą w Polsce w kategorii biegów na 10 km w 2017 roku. 

Link do rejestracji:
https://dostartu.pl/3-sliwicka-dyszka-v2268.pl.html

 

Regulamin:
https://dostartu.pl/statute_files/2268_pl.pdf

Mimo, że do biegu jest jeszcze sporo czasu, to już Ci którzy chcą wziąć udział powinni się zapisywać, bo codziennie na liście startowej przybywa kilkanaście nazwisk, a obowiązuje przecież limit zawodników.

(PB)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.