5-08-18
Powiat chojnicki. 25 sierpnia
Rycerze ponownie opanują Chojnice

Będą pojedynki łucznicze, rzuty oszczepem, walki oraz oblężenie Chojnic – a to oznacza, że zbliża się dwunasta edycja Turnieju Rycerskiego. Kto czekał na tę imprezę, to już może sobie rezerwować datę 25 sierpnia, gdy do Chojnic zjadą rycerze z kraju.


Impreza jest pamiątką po autentycznym wydarzeniu zapisanym w kartach historii Polski - oblężeniu Chojnic w 1466 roku, poprzedzającym finał wojny trzynastoletniej.   |  fot. arch.

W sobotnie południe miejska fosa zamieni się w średniowieczne miasteczko. Szczęk oręża, świst strzał, huk wystrzałów - zupełnie jak kilkaset lat temu, gdy w 1466 roku polskie wojska przybywały pod mury Chojnic, by je wyzwolić z krzyżackiego jarzma.

Główna atrakcja, czyli inscenizacja tamtych wydarzeń o godz. 20  a w ciągu dnia sporo się będzie działo – turnieje walki na miecze, rywalizacja łuczników, konkurs par mieszanych. A poza tym będą liczne stoiska m.in. z harcerskiego ośrodka w Funce, gdzie będzie można spróbować różnych dziedzin rękodzieła.

(red.)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.