15-11-18
Powiat chojnicki. W grupę młodzieży na przystanku wjechał rozpędzony samochód...
Wyglądało realistycznie, ale to tylko ćwiczenia

Wczoraj (14.11.) o godz. 11.00 ratownicy przeprowadzili ćwiczenia związane z wypadkiem masowym. W grupę młodzieży na przystanku wjechał rozpędzony samochód. Wszystko działo się w pobliżu SP nr 5 w Chojnicach i wyglądało bardzo realistycznie.

Ćwiczenia zorganizowała Grupa Ratownictwa Specjalnego przy Automobilklubie Rallyland oraz chojniccy strażacy. Tym razem ćwiczenia przeprowadzono w pobliżu szkoły, osiedla i Kauflandu. Wszystko po to, by warunki jak najbardziej odpowiadały tym, które mogą ratowników zastać w przyszłości. Scenariusz ćwiczeń był taki, że w pobliżu przystanku autobusowego zderzyły się dwa samochody. Jeden z nich z dużą siłą wjechał w przystanek autobusowy przy którym stało kilka osób. Łącznie poszkodowanych zostało 17 osób, w tym jedna głuchoniema.

- Ćwiczymy sytuację związaną z tzw. wypadkiem masowym, do którego doszło na przystanku autobusowym. Wybraliśmy takie zdarzenie, gdyż w ostatnim czasie w Polsce doszło do kilku takich wypadków, gdzie poszkodowane zostały postronne osoby.

- Głównym założeniem jest dogranie współpracy wszystkich służb przy takim zdarzeniu. Później przeanalizujemy wszystko i wyciągniemy wnioski, by wyeliminować ewentualne błędy czy niedociągnięcia – mówi Rafał Buszek, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w KPPSP w Chojnicach.

W ćwiczenia zaangażowani byli strażacy, policjanci, ratownicy, OSP z Chojnic, Charzyków i Swornegaci oraz organizująca ćwiczenia Grupa Ratownictwa Specjalnego przy Automobilklubie Rallyland. W rolę statystów wcielili się uczniowie technikum Mundurowego BZDZ w Chojnicach.

Tekst i fot. (olo)

Więcej zdjęć, wideo: TUTAJ
http://twitter.com/i/status/1062652330791878656

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.