27-06-18
Gm. Czersk.
Patrol z czerskiego komisariatu natychmiast został skierowany na drogę krajową nr 22
ŚCIGANY 22-LATEK POD WPŁYWEM AMFETAMINY CZOŁOWO ZDERZYŁ SIĘ Z RADIOWOZEM

Dzisiejszej nocy policjanci z czerskiego komisariatu brali udział w działaniach pościgowych prowadzonych przez funkcjonariuszy z powiatu starogardzkiego. Na drodze krajowej nr 22, na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia, uciekający kierowca z nieustalonych przyczyn nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z oznakowanym radiowozem. Okazało, że kierowca osobowej alfy był pod wpływem narkotyków, a także posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Na wniosek śledczych sprawca jutro stanie przed sądem na posiedzeniu o tymczasowe aresztowanie.


Dzisiaj w nocy policjanci z powiatu starogardzkiego na trasie Zblewo- Czersk podjęli pościg za kierowcą  alfa romeo, który nie zatrzymał się do kontroli. Poinformowali o prowadzonej akcji dyżurnego chojnickiej policji, prosząc o wsparcie. Patrol z czerskiego komisariatu natychmiast został skierowany na drogę krajową nr 22, którędy uciekał ścigany pojazd. Na wysokości miejscowości Łąg-Kolonia policjanci zauważyli jadące z dużą prędkością auto, które zbliżając się nagle zjechało na przeciwny pas ruchu i zderzyło się czołowo z radiowozem poruszającym się w kierunku Starogardu Gdańskiego na sygnałach świetlnych i dźwiękowych. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Jak się okazało, 22-letni mieszkaniec Czerska, który kierował tym pojazdem, był w stanie po użyciu środków narkotycznych. Posiadał również zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Śledczy z czerskiego komisariatu, po zebraniu materiału dowodowego, przygotują wniosek do sądu o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec sprawcy tego zdarzenia drogowego. Teraz 22-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jak również za jazdę wbrew zakazowi i pod wpływem środków odurzających oraz za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności.

mat. KPP Chojnice

 

 

 


Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.