10-08-18
Gm. Czersk. Każdy z uczestników mógł sprawdzić jak działają dane aplikacje i jak z nich korzystać
`Senior Smart(phon)`. Warsztaty w Rytlu

W środę 8.08.2018 r. w Pracowni Orange Rytel w Ośrodku Kultury w Rytlu, odbyły się warsztaty p.n.: „Senior Smart(phon)”. Celem tych zajęć było przekonanie seniorów do korzystania z nowoczesnych technologii.

Młodzież, która poprowadziła warsztaty, pokazała seniorom kilka darmowych aplikacji na smartphone, które mogą im się przydać w codziennym życiu np. aplikacje zdrowotne, informacyjne i takie które pozwalają rozwijać zainteresowania i hobby. Każdy z uczestników mógł sprawdzić jak działają dane aplikacje i jak z nich korzystać.

W kolejnej części spotkania, młodzież pokazała seniorom w jak łatwy sposób mogą wzmocnić dźwięk generowany przez telefon. Wspólnie zaśpiewali i nagrali piosenkę, którą następnie odtworzyli bezpośrednio z telefonu, a następnie z telefonu i głośnika pasywnego. Wszyscy zauważyli różnicę w skali dźwięku.

Głośniki pasywne, które były wykorzystane do warsztatów, młodzież wykonała samodzielnie podczas warsztatów w FabLab powered by Orange. Wyjazd został sfinansowany z środków programu Pracownie Orange przyznanego przez Fundację Orange.

Warsztaty z seniorami, przebiegały w miłej, radosnej atmosferze i okazały się wielkim sukcesem młodzieży, która zaangażowała się w projekt i jego realizację.

JC

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.