26-01-18
Czersk. Kolejne podejście do uchwalenia budżetu gminy
Sesja Rady Miejskiej w Czersku
w poniedziałek 29 stycznia

Na wniosek Burmistrza Czerska (publikujemy poniżej) Przewodniczący RM zwołał sesję Rady Miejskiej w Czersku, która odbędzie się w dniu 29 stycznia 2018 r. (poniedziałek) o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Czersku z następującym porządkiem obrad:

1.            Otwarcie sesji i stwierdzenie quorum.
2.            Przyjęcie ewentualnych zmian w porządku obrad sesji.
3.            Podjęcie uchwał w sprawie:
a)            wieloletniej prognozy finansowej Gminy Czersk na lata 2018 - 2033 - XL/363/18 – Projekt uchwały przesłano radnym w dniu 6 grudnia 2017 r.
b)           uchwalenia budżetu gminy Czersk na 2018 rok - XL/364/18 – Projekt uchwały przesłano radnym w dniu 6 grudnia 2017 r.
c)            udzielenia pomocy finansowej Gminie Karsin - XL/365/18 – Projekt uchwały przesłano radnym w dniu 13 grudnia 2017 r.
d)           udzielenia Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej na budowę drogi nr 2612G Czersk – Łukowo - XL/366/18 – Projekt uchwały przesłano radnym w dniu 13 grudnia 2017 r.
e)           udzielenia Powiatowi Chojnickiemu pomocy finansowej na remont drogi Mokre – Rówki - XL/367/18 – Projekt uchwały przesłano radnym w dniu 13 grudnia 2017 r.
f)                zaciągnięcia kredytu długoterminowego – XL/368/18 – str. 3,
g)            wyrażenia woli złożenia wniosku o dofinansowanie oraz przystąpienia do realizacji projektu pn. „Chata Borowiacka - budowa i wyposażenie wiejskiego domu spotkań kulturalnych” planowanego do realizacji w ramach Programu Infrastruktura Kultury 2018 ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - XL/369/18 – str. 6.
4.            Wolne wnioski i informacje.
5.            Zakończenie.

Zobacz materiały na sesję – TUTAJ

Zamieszczamy również  kolejne autopoprawki do projektów uchwał budżetowych naniesione przez burmistrz Czerska.
Wprowadzone są kolejne zmiany, pojawiły się środki dla Rytla, m.in. na rozbudowę szkoły w tej miejscowości. W Wieloletniej Prognozie Finansowej wpisano już 8 mln na realizację tej inwestycji, zamiast wcześniejszych 5 mln zł.
Zmiany w projekcie budżetu dotyczą też innych zadań, jedne zostają przywrócone, inne są ograniczane, pojawiają się też nowe przedsięwzięcia.    

Zobacz autopoprawki do projektu budżetu gminy i WPF:
TUTAJ


Transmisja na żywo

Uwaga!
W portalu wizjalokalna.pl planowana jest transmisja na żywo z poniedziałkowej sesji Rady Miejskiej w Czersku. Początek o godz.9.00.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.