30-03-18
Gm. Czersk. Zobacz treść skargi
Skarga do komisarza w sprawie okręgów wyborczych

Radny Jacek Grzella zapowiada złożenie skargi na uchwałę w sprawie podziału Gminy Czersk na nowe okręgi wyborcze. Radny przedstawia treść pisma (publikujemy poniżej), które zostanie wysłane do Komisarza Wyborczego w Słupsku i liczy na uwzględnienie interesów mieszkańców m.in. sołectw Będźmierowice, Kurcze, Klaskawa i Mosna. Jak wynika z pisma ludzie chcą być przyporządkowani do okręgu wyborczego z Łęgiem, a nie z Rytlem.

Temat był podejmowany na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku (27.03), gdzie przyjęto stosowną uchwałę, która będzie teraz przedmiotem skargi – zobacz relację wideo z sesji
TUTAJ.

- W związku z tym, że pani burmistrz przedstawiła projekt uchwały w sprawie podziału Gminy Czersk na nowe okręgi wyborcze, który de facto wywraca do góry nogami funkcjonujący wcześniej podział oraz w związku z niezadowoleniem części Mieszkańców Gminy z tak uchwalonego podziału na nowe okręgi wyborcze postanowiłem w imieniu tych, którzy nie akceptują takiego dziwnego podziału oraz swoim skierować do Komisarza Wyborczego w Słupsku skargę na uchwałę Rady Gminy. Pozostaje nam liczyć już tylko na Komisarza Wyborczego, który może spełnić nasze oczekiwania. Jak mogliśmy się przekonać obecna władza, czyli burmistrz Jolanta Fierek oraz sprzyjający jej radni są głusi na nasze argumenty. Pani burmistrz chciała się wsłuchiwać w głos Mieszkańców. Jak widać to był kolejny frazes i obietnica bez pokrycia – informuje radny Jacek Grzella.

Pismo z podpisami mieszkańców z terenu kilku sołectw ma zostać wysłane do komisarza w dniu dzisiejszym (30.03).

(red) 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.