6-06-19
Powiat chojnicki. Zginęło ponad 16 tys. złotych...
Skradzione pieniądze ze sklepu mieszkaniec
gm. Czersk schował w słoiku, w deszczowej rynnie...

W poniedziałek 3 czerwca br. około godziny 18.00 policjanci zostali poinformowani przez właściciela jednego ze sklepów w Chojnicach, że z szuflady sklepowej gdzie były przechowywane pieniądze, zginęło ponad 16 tys. złotych.

Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą i przystąpili do ustalenia faktów oraz typowania sprawcy tego przestępstwa. Policjanci przejrzeli monitoring sklepowy, który zarejestrował całe zdarzenie. Policjanci szybko namierzyli złodzieja, bo już następnego dnia funkcjonariusze zatrzymali sprawcę kradzieży w swoim mieszkaniu na terenie gminy Czersk. W trakcie przeszukania domu oraz posesji została znaleziona większa część skradzionej gotówki w kwocie około 14 tys. złotych, którą sprawca schował w słoiku w rynnie deszczowej. 35-latek trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie dalszej pracy nad tą sprawą kryminalni ustalili, że ten sam mężczyzna na jednym z targowisk w Chojnicach, ukradł kobiecie portfel z gotówką i dokumentami.

Wczoraj (5.06) śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili 35-letniemu mieszkańcowi gminy Czersk zarzuty kradzieży, których dopuścił się w warunkach recydywy. Za te przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zdecydował również o zastosowaniu dozoru wobec tego mężczyzny.

KPP Chojnice

 





Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.