14-10-21
Powiat chojnicki. Śladem naszych publikacji
Czy Powiat Chojnicki przekaże również
pieniądze na kluby grające w II lidze i Ekstraklasie?


Wracamy do tematu przyznania środków drugoligowej Chojniczance przez Powiat Chojnicki w wysokości 10 tys. zł. miesięcznie. W nawiązaniu do odpowiedzi starosty (zobacz) otrzymaliśmy sygnał od czytelnika (poniżej). O odniesienie się do zawartych treści i udzielenie odpowiedzi na pytanie poprosiliśmy starostę chojnickiego.

„- Czy Handball Czersk i Red Devils Chojnice - zespoły grające odpowiednio w II lidze piłki ręcznej i ekstraklasie futsalu również otrzymają 10 tys. zł miesięcznie za promocję Powiatu Chojnickiego?
W sytuacji kiedy jakikolwiek klub z powiatu chojnickiego zagra w jednej z najwyższych lig, czyli ekstraklasa, I lub II liga, to powiat będzie wspierał taki klub - tak odpowiedział na zapytanie Pani Daleckiej Pan Starosta.” -
napisał czytelnik.

Odpowiedź na pytanie czytelnika – poniżej:

„MKS Handball Czersk jest co prawda drużyną drugoligową, jednak to drużyna amatorska, a rozgrywki nie są prowadzone na poziomie ogólnopolskim, bo obejmuje część północnej Polski. W związku z tym drużyna nie jest w stanie zrealizować działań promocyjnych na takim poziomie jak MKS Chojniczanka. Z kolei Red Devils rzeczywiście, patrząc na nomenklaturę gra w Ekstraklasie. Futsal jednak jest odrobinę niszową dyscypliną, która wzbudza zainteresowanie mieszkańców tylko tych miast, które mają swoje drużyny i w dodatku w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kiedy dodatkowo zestawimy ze sobą ilość osób uczęszczających na mecze obu drużyn czy zainteresowanie klubami w social mediach to piłka nożna jest na zdecydowanie wyższej pozycji. Również  potencjał reklamowy  rywali MKS Chojniczanka jest wyższy, co pośrednio przekłada się też na potencjał reklamowy klubu. Wyższy jest także stopień zainteresowanie mieszkańców powiatu chojnickiego Chojniczanką, a promocja odbywa się na szczeblu ogólnopolskim. Zauważyć należy też, że Powiat Chojnicki od 15 lat współpracuje z klubem na wielu polach, nie tylko sportowych ale też związanych na przykład z Klubem Biznesu czy też sferą opartą na działalności społecznej” – brzmi odpowiedź przysłana przez Monikę Garstecką, rzecznik Starostwa Powiatowego w Chojnicach.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.