22-11-19
Gm. Czersk. Sprawa trafiła do nadleśniczego
Sołtys apeluje, burmistrz odpowiada

Dwa tygodnie temu sołtys Sołectwa Gutowiec Zbigniew Krzoska wnioskował publicznie m.in. o utwardzenie drogi do miejsca pamięci pod Gutowcem, przysłał do redakcji również zdjęcia wskazanego miejsca (zobacz artykuł TUTAJ).

Poprosiliśmy teraz o odniesienie się do przedmiotowego apelu i przedstawienia ewentualnego planu działania burmistrza Czerska.

- Sprawa poprawienia oznakowania oraz dojazdu i wyznaczenia parkingu przy miejscu pamięci pomordowanych mieszkańców Czerska i okolic pod Gutowcem została przekazana do właściciela terenu – Nadleśnictwa Czersk. Decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Pana Nadleśniczego w późniejszym czasie, po przeanalizowaniu potrzeby realizacji tego zadania, a także możliwości wykonania prac z punktu widzenia formalnego i finansowego – informuje Przemysław Biesek – Talewski, burmistrz Czerska.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.