19-11-20
Gm. Czersk. Inwestycja w Mosnej. Mieszkańcy zbudowali wiatę
Sołtys: To największa i najpiękniejsza
wiata w gminie Czersk!

Dziś (19.11) w miejscowości Mosna w gm. Czersk odbył się odbiór wiaty rekreacyjnej. Drewniana, zadaszona konstrukcja z oknami, cała obita deskami, została pobudowana z udziałem środków zewnętrznych, przy dużym udziale mieszkańców, którzy są jej budowniczymi. W pracach, prze dwa miesiące, uczestniczyło kilkunastu mieszkańców sołectwa.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków programu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego pn. „Aktywne Sołectwo Pomorskie 2020” kwotą 10 tys. zł. Całkowity koszt wyniósł 32,8 tys. zł.  Zakres gminnej inwestycji obejmował zakup materiałów do utwardzenia miejsca pod wiatę, materiałów do budowy wiaty, zakup materiałów do budowy paleniska, zakup okien oraz zakup tablicy informacyjnej i zestawu solarnego.

- Podstawą całego projektu w ramach programu Aktywne Sołectwo było zaangażowanie mieszkańców. Mieszkańcy Mosnej wzięli na siebie całą robociznę, pomagali także rzeczowo. Dzięki ich udziałowi powstał tak duży obiekt za tak małe środki z budżetu gminy – mówi burmistrz Przemysław Biesek-Talewski, który dziś gratulował przedstawicielom rady sołeckiej. Włodarz prosił też, aby przekazano podziękowania za zaangażowanie wszystkim biorącym udział w przedsięwzięciu.

Sołtys Sołectwa Mosna Tomasz Wons ubolewał, że nie można z okazji zakończenia budowy wiaty zorganizować imprezy integracyjnej, która byłaby jednocześnie wyrazem podziękowania dla mieszkańców za wkład wniesiony przy stawianiu wiaty. A ten nie był mały - gdyby nie ich praca to koszt inwestycji byłby co najmniej dwukrotnie wyższy.
- To największa i najpiękniejsza wiata w gminie Czersk! – cieszył się dziś sołtys. - W przyszłym roku zostanie zamontowane oświetlenie. Ponadto chcemy wyposażyć wiatę w stoły i ławki. Jeszcze raz serdecznie dziękuję wszystkim za wsparcie.

Mieszkańcy pokazali, że wspólnie mogą zrobić coś dobrego i... dużego, bowiem wiata mierzy 5 metrów wysokości, a jej średnica sięga ok. 10 metrów.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.