13-11-18
Region. Pożar budynku mieszkalnego w gm. Karsin
`Spłonął nasz dom rodzinny. Proszę o pomoc`

`12.11.2018. wieczorem palił się dom w Abisynii k/Karsina. Przybyłe na miejsce pożaru pierwsze zastępy straży zastały w pełni rozwinięty pożar, którego płomienie wydostawały się już ponad dach budynku. Pożar całego budynku powstał najprawdopodobniej wskutek pożaru sadzy w kominie. Akcja trwała 3 godziny` – piszą na swoim profilu portalu społecznościowego strażacy z OSP Wiele, więcej zdjęć tutaj. (fot. OSP Wiele - http://www.facebook.com/OSPWIELE998/photos/pcb.2238152496415190/2238152213081885/?type=3&theater&_rdc=1&_rdr)


Na szczęście, w wyniku pożaru nikt z ludzi nie odniósł obrażeń.

Na portalu zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka dla pogorzelców -
TUTAJ

`Witam, dziś spłonął nasz dom rodzinny. Proszę o pomoc

Witam, spłonęły rzeczy osobiste, wspomnienia, pokoje. Wychowywaliśmy się wszyscy w tym domu. Była to nasza przystań. Każdy babci wnuk uwielbiał tu przyjeżdżać. W pięknej wsi Abisynia - wiem, sama nazwa kojarzy się z rajem gdzieś na końcu świata. Zacznę od tego, że nie stać nas na odbudowę domu. A chcielibyśmy aby właśnie w tym miejscu miały przystań także i nasze dzieci i wnuki. Dziecko całkiem inaczej się czuje gdy ma blisko las, śpiew ptaków czy szum wody (rzeki Wdy) . Bawienie się w ciuciubabkę, ganianego i podchody to najlepsze co może spotkać każdego w tych okolicach. Dom nie nadaje się do remontu, strop w każdej chwili może się zawalić a ściany są całe zawilgłe. Kilka dokumentów udało się uratować i sprzętów AGD, które były w dolnych pomieszczeniach.`

Więcej – czytaj TUTAJ

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.