Ogłoszenie
SPOKOJNA WODA - Fizjoterapia niemowląt
Lepiej zapobiegać niż leczyć! Umów się na konsultację

Jak wygląda wizyta w moim gabinecie?
Gdy rodzic zgłasza się z dzieckiem do mnie po raz pierwszy zawsze umawiamy się na ocenę/badanie fizjoterapeutyczne, które trwa minimum godzinę.

Ocena fizjoterapeutyczna polega na:
- dokładnym przeprowadzeniu wywiadu z rodzicem (który jest kluczowy w całym procesie terapii i badania)

- przeanalizowaniu dokumentacji medycznej dziecka

- rozmowie na temat zgłaszanego problemu lub wątpliwości co do stanu funkcjonowania maluszka

Resztę czasu poświęcam na badanie i ocenę wzorca ruchowego dziecka pod kątem ilości i jakości, dzięki specjalistycznym chwytom diagnostycznym i w formie ćwiczeń dostosowanych do wieku dziecka (wszystko w odniesieniu do prawidłowego rozwoju).
Rodzicie otrzymują również zalecenia do domu.
Po takiej dokładnej wizycie jestem w stanie odpowiedzieć Państwu, czy zgłaszany problem faktycznie nim jest. Gdy stwierdzę, że dziecko powinno być w terapii fizjoterapeutycznej ustalam plan działania. Na terapii z dzieckiem spotykam się zazwyczaj 2x w tygodniu po 45min. Jeśli coś Państwa niepokoi w rozwoju maluszka zapraszam na konsultacje.Moja przygoda z fizjoterapią zaczęła się 11 lat temu. Mam odpowiednie kwalifikacje i wieloletnie doświadczenie. Swoje umiejętności rozwijam pod czujnym okiem mojego mentora doktora Stanisława Faliszewskiego. Posiadam niezbędne certyfikaty szczególnie te upoważniające mnie do pracy z niemowlętami jak NDT BOBATH. Wszyscy doskonale wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć!
Gorąco zachęcam do skorzystania z konsultacji, aby na jak najwcześniejszym etapie wychwycić ewentualne nieprawidłowości rozwoju psychoruchowego.

Natomiast w sytuacji, gdy dziecko rozwija się prawidłowo, zapraszam po wartościowe wskazówki, które sprawią, że opieka nad malcem będzie lżejsza i o wiele przyjemniejsza dla obu stron.
Zapraszam do mojego gabinetu rodziców z dziećmi, które mają asymetrie, zniekształcenia główki, zaburzenia w obrębie stóp czy prezentują nietypowy rozwój motoryczny. Zaopiekuję się także dziećmi z mózgowym porażeniem dziecięcym oraz z chorobami genetycznymi.
Mile widziani są także wszyscy rodzice, którzy z jakichś powodów niepokoją się rozwojem swojego maluszka.
Czasem pewność, że wszystko jest dobrze, daje o wiele spokojniejszy sen.
Chętnie poinstruuję Was w poprawnym wykonywaniu codziennych czynności związanych z opieką nad niemowlęciem, czyli karmieniem, podnoszeniem, odkładaniem, przewijaniem.

Zapraszam!Stopy, bioderka
Wady w obrębie stóp mogą wynikać np. z nieprawidłowego rozwoju stawów biodrowych, zaburzeń neurologicznych czy asymetrii w ustawieniu ciała dziecka. Dlatego uważam, że ich ustawienie mówi nam bardzo wiele o tym, co dzieje się w całym ciele.
Dzięki tej metodzie można leczyć następujące wady:
⭐stopa płasko-koślawa
⭐stopa sierpowata
⭐stopa końska
⭐stopa końsko-szpotawa
⭐ograniczenia w obrębie stawów biodrowych
⭐kombinacje powyższych problemów
Poniżej kilka zdjęć, które przedstawiają efekty pracy terapii 3DDrodzy rodzice - informuję, że na wizytę można zapisać się przez messengera, telefonicznie lub sms - jak Wam bardziej odpowiada. Jeśli w danej chwili nie będę mogła odebrać lub odpisać na pewno oddzwonię lub odpiszę w wolnej chwili. Podczas umawiania terminu informuję również co zabrać na pierwszą wizytę/badanie.

Zapraszam!


Sandra Franke-DombrowskaFizjoterapia niemowląt
Józefa Ostrowskiego 16B
89-650 Czersk
(wejsćie od ul. dr Zielińskiego - drzwi PZU)
tel. 880 734 613

Szukaj nas również na FB:
https://www.facebook.com/spokojnawodaterapia 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.