3-10-19
Czersk. Wzięli pod lupę książkę pt. „Motylek”,
Spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Czersku

30 września odbyło się pierwsze po wakacjach spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Bibliotece Publicznej w Czersku. Rozmowa toczyła się wokół twórczości Katarzyny  Puzyńskiej. Uczestnicy spotkania wzięli pod lupę książkę pt. „Motylek”, która rozpoczyna sagę o Lipowie.

15 października ujrzy światło dzienne już 11 tom tego cyklu pt. „Pokrzyk”. Klubowicze docenili to, że opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym, co czyni je ciekawszymi. Saga porównywana jest do powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Członkowie czerskiego DKK zwrócili uwagę na podobieństwo zarówno w konstrukcji powieści obu autorek, w wyborze miejsca akcji jak i doborze bohaterów pod względem charakterologicznym. Miejscem akcji swoich powieści Katarzyna Puzyńska uczyniła okolice Brodnicy, które często odwiedzała. Okazało się, że są to również tereny bliskie niejednemu uczestnikowi poniedziałkowego spotkania. Większość klubowiczów uznało „Motylka” za ciekawą lekturę i zadeklarowali, że sięgną po kolejne tomy sagi o Lipowie. Serdecznie dziękujemy pani Ewie, która pojawiła się na spotkaniu DKK jako gość specjalny. Pani Ewa jest fanką książek Katarzyny Puzyńskiej i podzieliła się z klubowiczami wiadomościami na temat pisarki, jej twórczości i aktywności pozaliterackiej. Kolejne spotkanie DKK w Bibliotece Publicznej w Czersku odbędzie się w listopadzie, a tematem będzie książka Mai Wolny „Czarne liście”.

Opiekun – moderator
Anna Brzezińska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.