1-08-18
Czersk. Zbiórka w niedzielę
Spotkanie z Siostrą Rose

W dniu wczorajszym (31.07)  odbyło się spotkanie mieszkańców gminy Czersk z Siostrą Rose  – dyrektorką katolickiej szkoły z karaibskiej wyspy Dominika.

Inicjatorem prelekcji, podczas której omówione zostały problemy niewielkiej społeczności jest Pani Maria Kamiński. Spotkanie uzmysłowiło mieszkańcom ogrom zniszczeń wywołanych w 2017 roku huraganem „Maria”, który osiągał najwyższą – piątą kategorię w pięciostopniowej skali, prędkość wiatru dochodziła do 260 km/h.

Wyspa doświadczyła ogromnych zniszczeń (ponad 90%), mieszkańcy stracili cały swój dobytek. Siostra prowadzi szkołę dla dzieci, która w ubiegłym roku została doszczętnie zniszczona i zachęca do niesienia pomocy mieszkańcom wyspy.

UM Czersk


W niedzielę na mszach św. w czerskim kościele siostra opowie o tragedii z 2017 roku, po mszach św. przed kościołem będzie zbiórka na pomoc w odbudowę szkoły, której jest dyrektorem.

(red)

Spotkanie mieszkańców z Siostrą Rose w Centrum Informacji Turystycznej w Czersku, fot. UM Czersk (31.07):

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.