3-12-19
Czersk. Burmistrz odpowiada
Sprzedaż działki przy Alei 1000-lecia.
Mieszkanka: Protestujemy przeciwko
takiemu rządzeniu

Teresa Pestka przysłała do redakcji pismo w sprawie sprzedaży gminnej działki przy Alei 1000-lecia w Czersku.

„Mieszkańcy Czerska uważają ,że działka zakupiona przez poprzednią Burmistrz Czerska na potrzeby mieszkańców nie powinna zostać wystawiona na przetarg z powodu braku środków dla realizacji budżetu gminy przez obecnego Burmistrza . Działka o powierzchni 4672 m 2 została zakupiona z myślą budowy parkingu bądź przedszkola . Jest ona atrakcyjnie ułożona w centrum miasta . Kosztowała w 2017 roku 450000 , a teraz ma zostać sprzedana za 470000 . Dlaczego tak tanio ?  Takich działek już więcej w tak atrakcyjnym miejscu nie ma i już nie będzie .

Pan Burmistrz Biesek – Talewski uważa , że jest w budżecie brak środków na jego realizację

Mieszkańcy wiedzą dlaczego :

1. Rozbudowuje się administracja o nowych pracowników, których zarobki kształtują się w przedziale 5-6 tys. zł na jednego zatrudnionego .

2. Niegospodarny remont Ratusza aby dobudować nowe biura dla nowych pracowników. Przeprowadzono przebudowę budynku za duże pieniądze , a potem ponowny ich remont bo Panu Burmistrzowi nie podobał się … kolor pomieszczeń .

3. Dla potrzeb urzędników Czerska zakupiono nowy samochód marki Toyota . Czyżby tak bardzo potrzebny

TO SĄ PIENIĄDZE MIESZKAŃCÓW CZERSKA  ( z podatków )

Jak można tak je wyrzucać w błoto !!!

Aby realizować zachcianki Burmistrza i nowej rady po raz kolejny przyjęto podwyżki podatków w Gminie Czersk .

Protestujemy przeciwko takiemu rządzeniu” – pisze Teresa Pestka z Czerska.


Poniżej stanowisko burmistrza Czerska.

„Działka przy ul. Aleja 1000-lecia została zakupiona w poprzedniej kadencji z przeznaczeniem na budowę parkingu. Nie było wówczas mowy o żadnym innym jej wykorzystaniu. Planowanie zupełnie niepotrzebnej inwestycji, której koszt wynosiłby około 1 mln zł było całkowicie nieracjonalne. Dlatego od budowy parkingu w tym miejscu odstąpiłem. Przez pewien czas rozważana była budowa w tym miejscu żłobka, jednak wybrany został wariant jego lokalizacji  przy Przedszkolu nr 2 na ulicy Chojnickiej. Takie rozwiązanie pozwoli na lepsze i bardziej uniwersalne wykorzystanie nowego obiektu, a także na obniżenie kosztów budowy i funkcjonowania w przyszłości (wspólna kuchnia, wspólna kotłownia, wspólne zagospodarowanie terenu). Projekt żłobka jest gotowy, realizacja tej inwestycji nastąpi w kolejnych latach.

Jako że nie ma innych, alternatywnych sposobów wykorzystania działki przy ul. Aleja 1000-lecia na cele publiczne, postanowiłem o jej sprzedaży, aby odzyskać niepotrzebnie zamrożone gminne pieniądze. Aktualna wycena, która posiadamy, określa wartość działki na kwotę 393.400 zł. Podjąłem jednak decyzję, żeby tę cenę podwyższyć do poziomu 470.000 zł, aby ze sprzedaży działki uzyskać kwotę wyższą od tej, którą gmina dwa lata temu wydała (450 tys. zł). Jeżeli ktoś uważa, że jest to atrakcyjna cena, to zachęcam do udziału w przetargu.

Opinie Pani Teresy Pestki dotyczące tegorocznych wydatków nie do końca rozumiem. Nieprawdą jest, że w przypadku nowych pracowników „zarobki kształtują się w przedziale 5-6 tys. zł na jednego zatrudnionego”. A już kompletną bzdurą jest stwierdzenie że „Przeprowadzono przebudowę budynku za duże pieniądze , a potem ponowny ich remont bo Panu Burmistrzowi nie podobał się … kolor pomieszczeń”. Mam prośbę do Pani Teresy i każdego innego mieszkańca Naszej Gminy, aby przed wyrażaniem swych opinii najpierw sprawdzić, jakie są fakty”  - pisze burmistrz Przemysław Biesek – Talewski.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.