22-11-19
Gm. Czersk. Bezpłatne szczepienia przeciwko Pneumokokom
SPZOZ Czersk - rozszerzenie kryteriów
dostępności dla seniorów

Szanowni Państwo, bezpłatne szczepienia przeciwko Pneumokokom realizujemy tylko do końca grudnia 2019. Warto pomyśleć o szczepieniu już dzisiaj.

Z przyjemnością informujemy, że rozszerzono kryteria dostępności do bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom dla seniorów.

Bezpłatne szczepienia są kierowane do osób starszych zamieszkujących powiat chojnicki. Nie ma tu znaczenia, do jakiej przychodni są te osoby zapisane. Muszą jednak jednocześnie spełniać dwa warunki, mieć 65 lat i więcej i chorować na jedno z wymienionych niżej schorzeń.

przewlekła choroba serca,

przewlekła choroba płuc,

cukrzyca, 

przewlekła choroba wątroby, w tym z marskość, 

osoby uzależnione od alkoholu, 

palące papierosy.

Pacjent zgłaszający się na szczepienie zobowiązany będzie do przedstawienia dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz złożenia oświadczenia o miejscu zamieszkania, lekarzu prowadzącym. W przypadku pacjentów spoza SP ZOZ w Czersku konieczne będzie przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego jedno z powyższych schorzeń.. Zaświadczenie lekarskie pacjent może otrzymać od swojego lekarza rodzinnego lub specjalisty.

Hanna Jasińska
Dyrektor SP ZOZ w Czersku

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.