4-06-19
Gm. Czersk. Radny Daniel Szpręga interweniował w sprawie złej jakości wody w Łęgu
Stanowisko dyrektora ZUK w Czersku po sesji RM

Publikujemy stanowisko dyrektora Zakładu Usług Komunalnych w Czersku w sprawie jakości wody w Łęgu. Przypomnijmy, na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Czersku radny Daniel Szpręga w imieniu mieszkańców apelował do burmistrza o zajęcie się jakością wody w tej miejscowości. Dla zobrazowania tematu wręczył włodarzowi brudny wkład filtra wody (celem zbadania), który otrzymał od jednego z mieszkańców Łęga.

„Stanowisko ZUK po sesji

Szanowni Państwo!

W odniesieniu do dyskusji, która miała miejsce w dniu 28.05.2019 na ostatniej sesji Rady Miejskiej, informuję że w ostatnich miesiącach do Spółki nie wpłynęła żadna reklamacja dotycząca złej jakości wody w miejscowości Łąg, a wszystkie wykonane badania wody podawanej do sieci nie wskazują na nic niepokojącego.

Co też istotne to wspomniana modernizacja ujęcia dopiero w dn. 24.05.2019 została protokolarnie odebrana od wykonawcy, a obecnie układ jeszcze się wpracowywuje. W mojej ocenie nawet aktualnie rozpoczęte płukanie sieci wodociągowej odbywa się za wcześnie, ale nie da się ukryć, że jest wynikiem mającymi miejsce oczekiwaniami.

Wkrótce przedstawiona zostanie szersza informacja dotycząca przeprowadzonych prac na tym ujęciu wody, chociaż  uważam że do tego czasu będzie ona zbędna, gdyż jakość wody spełni wszystkie oczekiwania.

Z poważaniem.
Paweł Garbacki – Dyrektor Spółki”

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.