7-10-18
Gm. Czersk. Druhowie otrzymali sprzęt
Strażacki `śledzik` - przegląd jednostek i `prezenty`

Tradycyjnie pod koniec roku strażacy spotykają się na „śledziku”. Tym razem w sobotę 6 października druhów gościła OSP we Wiecku. Jak zawsze dokonano przeglądu trzynastu jednostek.

Podczas śledzika rozdawane są… „prezenty”, gdyż w ciągu roku ochotnicy zrzekają się diet za udział w akcjach. I właśnie m.in. z tych środków kupowany jest sprzęt dla poszczególnych OSP. Wczoraj rozdysponowano wyposażenie za kwotę ok. 35  tys. zł (diety, dotacja z zarządu wojewódzkiego (5 tys. zł). Przypomnijmy, w tym roku OSP w Rytelu nie przyjęła uchwały w sprawie zrzeknięcia się diet, dlatego na wypłatę środków za udział w akcjach dla tej jednostki zabezpieczono 6 tys. zł. Strażacy z OSP Rytel sami zdecydują czy przekażą środki z ekwiwalentu na zakup sprzętu.

Podczas uroczystego apelu przemawiali zaproszeni goście. Podkreślali ważną rolę jaką pełnią ochotnicy. Druhowie otrzymali również gratulacje.  Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem. Na strażaków czekał m.in. smaczny śledzik z krylkami.

(red)

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.