21-05-19
Region. FLORIANY – Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów
Strażacy ochotnicy z Pomorza wyróżnieni.
Strażackie Oscary pojadą do Karsina,
Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna


OSP Karsin dostała strażackiego Oskara w kategorii Bezpieczeństwo. Fot. źródło: facebook.com/magazyn.strazak/

Jednostka OSP w Karsinie Strażackiego Oskara dostała w kategorii Bezpieczeństwo. Z kolei jednostki z Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna zostały wyróżnione za programy edukacyjne. Dla OSP Karsin był to drugi Strażacki Oscar. Pierwszego zdobyli w 2018 roku.

Statuetki zostały wręczone 18 maja 2019 r. w Otrębusach na Mazowszu podczas gali III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Floriany.

OSP Karsin najlepsza
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Karsina zdobyła Strażackiego Oscara w kategorii „Bezpieczeństwo". – Ta jednostka zasługuje na szczególne uznanie. Strażacy ochotnicy z Karsina już po raz drugi, w trzyletniej historii plebiscytu, wygrywają w tej kategorii – zaznaczyli członkowie konkursowej kapituły (nominowana w tej kategorii była również jednostka OSP Rytel - przyp. red.).

Wśród zwycięzców specjalnej kategorii „Ratujemy i Uczymy Ratować", której patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znalazły się jednostki OSP z Czarnej Dąbrówki i Dzierżążna. Zostały one docenione za prowadzone dla młodzieży lekcje pierwszej pomocy. Łącznie w nauce wzięło udział ponad 3 tys. dzieci z powiatów bytowskiego i kartuskiego.

Doceniamy strażaków
Tegoroczna, trzecia już edycja Ogólnopolskiego konkursu Floriany była rekordową. Nadesłanych zostało 256 zgłoszeń z całej Polski. – Nagrodziliśmy 20 zwycięzców, ale warto podkreślić, że wszyscy uczestnicy konkursu są bohaterami i im wszystkim należą się gratulacje – powiedziała Dorota Pardecka, redaktor naczelna pisma „Strażak". Kapitułę konkursu tworzą między innymi Waldemar Pawlak, Czesław Lang i Jerzy Owsiak. Galę finałową zakończyła uroczystość wręczenia nagród najpopularniejszym strażakom ochotnikom, jednostkom OSP i Młodzieżowym Drużynom Pożarniczym.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, (red)
Fot, wideo: www. facebook.com/magazyn.strazak/

Gala Finałowa Konkursu Floriany 2019 i wręczanie
strażackich Oscarów (WIDEO) –
TUTAJ


GALERIA ZDJĘĆ Z UROCZYSTOŚCI
WRĘCZENIA FLORIANÓW 2019`:
TUTAJ

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.