5-02-20
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Święto babć i dziadków w Odrach

30 stycznia ,w sali baru "Ranczo ", zebrali się  zaproszeni przez swoich wnuków dziadkowie i babcie. Wprawdzie Dzień Babci i Dziadka był 21 i 22 stycznia, ale zimowe ferie przeszkodziły w planowych obchodach tych świąt.

Licznie zebranych  seniorów powitała dyrektor odrowskiej szkoły Dorota Sabiniarz, składając życzenia i zapraszając do zabawy z wnukami.

Dzieci najpierw przedstawiły jasełka ( dziadkowie wspomagali wnuków śpiewając z nimi kolędy). Później były piosenki i wiersze dla dziadków i babć , laurki i piękne róże. Wnuki zaprowadziły babcie i dziadków do stołów, gdzie czekały pyszne ciasta ( upieczone przez mamy) , owoce i słodycze. Mamy podawały kawę i częstowały gości. Na sali zaś odbywały się wesołe konkursy i tańce z dziadkami, do których przygrywał pan Łangowski z Czerska. Nagle zgasło światło i na salę wjechały dwa torty autorstwa mamy Wioletty.

Pysznymi tortami dzieci częstowały swoich dziadków i siebie.

Zmęczeni, pełni wrażeń z nagrodami zdobytymi w konkursach  wnukowie i dziadkowie opuszczali gościnny dom strażaka dziękując paniom nauczycielkom za przemiłą uroczystość.

Całość imprezy finansowała Rada Szkoły i Stowarzyszenie na Rzecz Szkoły w Odrach i Rozwoju Lokalnego.  Należy dodać , że  następnego dnia -31 stycznia Stowarzyszenie  na Rzecz Szkoły w Odrach otrzymało Koło Młyńskie w kategorii Oświata i Wychowanie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Teresa Grubczak

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.