15-06-18
Czersk.
Podczas uroczystości dokonano odsłonięcia pomnika
Święto Lasu – uhonorowanie czerskich leśników

Tegoroczne Święto Lasu obchodzono 9 czerwca w Janowie Lubelskim. Na zaproszenie dyrektora generalnego Lasów Państwowych udział w uroczystościach wzięli zaproszeni goście oraz leśnicy z całej Polski.

W roku stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, w uroczystości pod patronatem Prezydenta RP, zarówno w liście od prezydenta Andrzeja Dudy, jak i podczas przemówienia dyrektora generalnego Lasów Państwowych – Andrzeja Koniecznego, podkreślono rolę zarówno leśników, jak i lasów w historii rozwoju państwa polskiego.

Podczas uroczystości dokonano odsłonięcia pomnika w hołdzie dla leśników zamordowanych i poległych w walce o wolną Polskę. Pomnik jest w kształcie orła w koronie, na jego prawym skrzydle wyryto popiersie leśnika. Wyryte zostały również liście dębowe symbolizujące siłę, nawiązujące do dystynkcji leśnych.

Tego dnia wręczono także nagrody, m.in Kordelasy Leśnika Polskiego - najwyższe odznaczenie, jakim honoruje się pracowników Lasów Państwowych za wybitne osiągnięcia i sumienną służbę. Z ogromną satysfakcją możemy poinformować, że wśród wyróżnionych tym odznaczeniem znalazło się dwoje pracowników Nadleśnictwa Czersk: Barbara Landowska – st. Specjalista Służby Leśnej ds. użytkowania lasu oraz Jan Mania – wieloletni leśniczy leśnictwa Płecno.

Nagrodzonym za ich zaangażowanie w pracę dla dobra polskich lasów oraz likwidację skutków klęski z sierpnia 2018 r. dziękujemy i składamy serdeczne gratulacje

fot. W. Mędrzak, B. Landowska
mat. Nadleśnictwo CzerskJan Mania oraz Barbara Landowska.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.