6-06-20
Powiat chojnicki. Życzymy  zdrowia  do zobaczenia w przyszłym roku
Szanty odpłynęły w ...siną dal

Drodzy Fani, drodzy Przyjaciele Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach! Jeszcze kilka miesięcy temu pełni werwy przygotowywaliśmy dla Was sierpniową niespodziankę związana z XXIII Festiwalem Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach.


W tym roku Charzykowach zabraknie wspólnych żeglarskich śpiewów.   |  fot. ilustracyjne

Obecny okres, to dla nas każdego roku czas wytężonej pracy nad festiwalem. Potwierdzamy występy artystów, składamy dokumenty do wymaganych prawem służb, projektujemy scenografię sceny czy poszukujemy sponsorów i partnerów medialnych. Niestety w tym roku jest inaczej, towarzyszy nam koronawirus.

Z uwagą śledzimy sytuację epidemiologiczną w naszym kraju i przyglądamy się ruchom organizatorów różnych imprez masowych, którzy mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników, podejmują trudne decyzje o odwołaniu planowanych wydarzeń. I dla nas nadszedł czas, w którym jesteśmy zmuszeni przedsięwziąć takie kroki. Zdecydowaliśmy więc, że XXIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach nie odbędzie się w planowanym terminie 7-8 sierpnia 2020 roku. Decyzja o przełożeniu Festiwalu na przyszły rok zapadła po konsultacjach z władzami gminy Chojnice oraz w zgodzie z gminną  polityką kulturalną.

Naszym priorytetem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa publiczności, artystów oraz wszystkich osób pracujących przy organizacji festiwalu. Drodzy Fani  Szant w Charzykowach!  Zachęcamy Was , byście w tym trudnym okresie czasu wspierali się nawzajem. Niech Was niesie myśl, że za rok spotkamy się razem na festiwalu w Charzykowach i będzie to wygrana nas wszystkich, wygrana z wirusem, który rzucił na kolana cały świat. Mamy również nadzieję, że będzie to wyjątkowy festiwal, który na długo pozostanie w Waszej pamięci. Życzymy  zdrowia  do zobaczenia w przyszłym roku.

Justyna Rząska dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach wraz załogą

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.