4-04-18
Powiat chojnicki.
Impreza będzie miała miejsce w hali sportowej  Centrum Park w Chojnicach
Targi Edukacji, Pracy i Kariery 2018

6 kwietnia 2018 roku zapraszamy młodzież klas III gimnazjum i rodziców na drugą edycję Targów Edukacji, Pracy i Kariery.


Impreza będzie miała miejsce w hali sportowej  Centrum Park w Chojnicach, przy ul. Huberta Wagnera 1. Całość jest zorganizowana w dwóch turach, I tura odbędzie się w godzinach od 9.00  do 11.30, a II tura rozpocznie się o 11.30 ,  zakończenie planowane jest na godzinę 13.00.

Targi skierowane są do tegorocznych absolwentów gimnazjum, którzy będą mieli okazję spotkać przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych z powiatu chojnickiego wraz z pracodawcami współpracującymi ze szkołami. Wśród wystawców  znajdzie się Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chojnicach, której doradcy zawodowi będą wykonywać zainteresowanym testy predyspozycji, a Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zaprezentuje ciekawie opracowane informacje o zawodach. Istotne informacje na temat: „Zapotrzebowania regionalnego i lokalnego rynku pracy na kwalifikacje zawodowe zgodne z potrzebami pracodawców” przedstawi ekspert z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, który jednocześnie jest partnerem tego  przedsięwzięcia.  Wśród wystawców znajdą się również lokalni pracodawcy, którzy zgłaszają zapotrzebowanie na konkretne kwalifikacje zawodowe np. firma POLIPOL w Chojnicach.
Każdy uczestnik targów otrzyma egzemplarz „Informatora dla Gimnazjalistów”, który jest cennym źródłem informacji na temat szkół powiatu chojnickiego, przedstawia bieżącą informację o ofercie edukacyjnej oraz opisuje wiele innych działań w obszarze edukacji.

Podczas targów organizatorzy będą także promować Platformę Internetową Sieci Wsparcia Doradztwa Zawodowego w powiecie chojnickim,  na której są przestawione między innymi informacje o kształceniu zawodowym – katalog zawodów, ścieżkach edukacyjnych, lokalnym i regionalnym rynku pracy i projekcie unijnym „Wsparcie szkolnictwa zawodowego w powiecie chojnickim”. 

Cel, który przyświeca organizatorom to dostarczenie maksimum informacji, które pozwolą trafnie zaplanować przyszłość edukacyjno-zawodową po ukończeniu gimnazjum.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w targach!

mat. Alina Urbańska powiatowy konsultant ds. doradztwa zawodowego
Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.