10-07-19
Czersk. Zdjęcia
To była udana wizyta gości z Boizenburga

W poniedziałek rano goście z naszego partnerskiego miasta wrócili do Niemiec. Spędzili u nas trzy dni. Uczestniczyli między innymi w Zjeździe Kaszubów i Urodzinach Czerska.

Delegacja z Boizenburga przyjechała do Czerska w piątek. Gości przywitał burmistrz Przemysław Biesek-Talewski. W piątek reprezentanci miasta partnerskiego z burmistrzem na czele oglądali tereny dotknięte przez nawałnicę w 2017 roku. Ich przewodnikiem był Tomasz Orzłowski z Nadleśnictwa Rytel.

W sobotę delegacja z Niemiec wraz z przedstawicielami naszego samorządu uczestniczyła w Zjeździe Kaszubów w Chojnicach. Wieczorem goście z Boizenburga wzięli udział Urodzinach Czerska i wraz z mieszkańcami bawili się podczas koncertów.
Niedziela upłynęła nam na zwiedzaniu grodziska i Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu oraz centrum Starogardu Gdańskiego. Wieczorem delegacja z Boizenburga spotkała się z naszymi radnymi.

W poniedziałek rano goście wyjechali w podróż powrotną do swojego kraju.
– To było nasze pierwsze spotkanie w tej kadencji. Uważam je za bardzo udane. Przez te kilka dni zżyliśmy się bardzo. Jestem przekonany, że będzie miało to pozytywny wpływ na naszą współpracę – mówi Burmistrz Czerska Przemysław Biesek-Talewski.

UM Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.