16-03-19
Gm. Czersk. Pracownicy ruszyli w teren
Trwa pozimowe sprzątanie ulic i chodników

Od dwóch tygodni trwają prace związane z pozimowym sprzątaniem gminy Czersk. W teren ruszyli pracownicy Administracji Zasobów Komunalnych w Czersku, Zakładu Usług Komunalnych w Czersku, Spółdzielni Socjalnej „Czersk” oraz firmy Usługi Melioracyjno-Drogowe Michała Połoma ze Złotowa.

W pierwszej kolejności usuwany jest piasek nagromadzony przy krawężnikach ulicznych oraz na chodnikach i ciągach pieszo-rowerowych. Następnie jezdnie będą sprzątane zamiatarką.

Pracownicy pojawią się m.in. w Czersku, Rytlu, Łęgu, Malachinie, Odrach, Ostrowitem, Mokrem, Wądołach, Zaporze, Ustroniu czy w Wojtalu. Oczyszczane będą wszystkie ulice w terenach zabudowanych o nawierzchni asfaltowej i z kostki polbrukowej oraz chodniki. Jeśli będą sprzyjające warunki pogodowe, cały zakres zleconych prac powinien być wykonany przed Wielkanocą.


Następnie sukcesywnie usuwany będzie nadmiar piasku z poboczy i jezdni dróg o nawierzchni z płyt YOMB. W wielu miejscach ziemia przykrywa już płyty, co przyczynia się do zwężenia drogi.

W najbliższym czasie również pozostali zarządcy dróg na terenie gminy będą porządkowali swoją infrastrukturę.

UM Czersk

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.