15-09-20
Gm. Czersk. ZDJĘCIA
Trwają prace przy budowie wiaty w Mosnej

Mieszkańcy sołectwa zakasali rękawy i zabrali się do roboty. Niebawem do użytku zostanie oddana wiata z paleniskiem i oświetleniem solarnym.

Inwestycja o nazwie „Budowa wiaty drewnianej – miejsca spotkań integracyjnych społeczności sołectwa Mosna w Gminie Czersk” jest realizowana w ramach programu „Aktywne Sołectwo Pomorskie”. Gmina Czersk na realizację otrzymała 10 tys. zł. Całe zadanie będzie kosztowało 22 500 zł – w tym jest wspomniane 10 tys. zł dotacji oraz 12,5 tys. zł z budżetu gminy w ramach funduszu sołeckiego.

Projekt zakłada czynny udział mieszkańców w realizacji tej inwestycji. Dlatego też w sołectwie Mosna zakasali rękawy i pod przewodnictwem sołtysa Tomasza Wonsa zabrali się do pracy.

Termin realizacji inwestycji mija z końcem listopada. Oprócz samej wiaty zostanie tu pobudowane palenisko oraz zamontowane oświetlenie solarne.

UM Czersk
Fot. Sołectwo Mosna

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.