3-12-20
Czersk. Burmistrz: Skierowano pismo
Trzeba włączać latarki, by bezpiecznie przejść...

Pytamy burmistrza Czerska czy i z jakim skutkiem podjął inicjatywę w sprawie włączenia oświetlenia na boisku LO, które obecnie nie działa, a mogłoby wspomóc bezpieczne przejście na odcinku pomiędzy Czerską Strugą, a ul. Szkolną?Problem nieoświetlonego odcinka ciągu dla pieszych biegnącego przy sali sportowej LO, a stanowiącego na przykład skrót do ul. 21 Lutego czy Orlika oraz jedno z wejść do Parku Borowiackiego od strony centrum miasta, jest znany. Wieczorem mieszkańcy chodzą tam z włączonymi latarkami, ale jak mówią - „nie tak to powinno wyglądać”.

- Czy w ramach przyszłorocznej rozbudowy oświetlenia w Parku Borowiackim punkty świetlne mają pojawić się na odcinku od mostu na Czerskiej Strudze (tam gdzie obecnie są lampy) do mostu zlokalizowanego bezpośrednio przy Orliku i boisku czerskiego LO? - dopytujemy.- W projekcie budżetu gminy Czersk na 2021 rok zaplanowano realizację zadania związanego z rozbudową oświetlenia na terenie Parku Borowiackiego za kwotę 50 tys. zł. Najpierw opracowana zostanie dokumentacja projektowa, a jesienią nastąpi montaż lamp. Planujemy oświetlenie alejki i drewnianej kładki od ul. Szkolnej w kierunku Alei 1000-lecia, pomiędzy Czerską Strugą a boiskami, a także wiaty przy skateparku i mostku przy wylocie rowu ze zbiornika retencyjnego do rzeki, czyli miejsc, gdzie najczęściej organizowane są nocne „imprezy”. Liczba lamp będzie wynikała z dokumentacji projektowej. Samo przejście między ul. Szkolną a Czerską Strugą chcemy przejąć od Powiatu Chojnickiego – kilka miesięcy temu wystosowałem pismo w sprawie wydzielenia i przekazania gminie działki pomiędzy salą sportową a sąsiednią nieruchomością.
W związku z sygnałami o nieprawidłowym działaniu lamp hybrydowych przy sali sportowej czerskiego LO skierowano pismo do Starostwa Powiatowego w Chojnicach o dokonanie przeglądu technicznego i ewentualne działania naprawcze. Nie wpłynęła jeszcze odpowiedź w tej sprawie
– informuje burmistrz Przemysław Biesek-Talewski.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.