30-07-20
Powiat starogardzki. Policjanci ustalają okoliczności wypadku
Trzy auta zderzyły się na berlince

Wczoraj (29.07) kilka minut przed godz. 15.00 starogardzcy policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Miradowo (gm. Zblewo) na drodze krajowej nr 22.

Dyżurny natychmiast skierował na miejsce tego zdarzenia funkcjonariuszy drogówki oraz technika kryminalistyki. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi do wypadku doszło, gdy kierowca ciężarowego renault najechał na tył skręcającego w lewo opla, którego kierowca ustępował pierwszeństwa nadjeżdżającemu z przeciwnego kierunku volkswagenowi. Uderzony przez TIR-a opel wepchnięty został na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym w kierunku Chojnic volkswagenem. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafili kierowcy uczestniczących w wypadku osobówek oraz dwaj pasażerowie lupo. Badanie alkomatem wykazało, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od rozbitych aut. Mundurowi sporządzili także oględziny miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych samochodów. Policyjny technik wykonał dokumentację fotograficzną i zabezpieczył ujawnione na miejscu ślady, które pomogą w ustaleniu dokładnych okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdem.
Pamiętajmy o tym, aby nigdy nie siadać za kierownicę, gdy wcześniej spożywaliśmy alkohol. Zanim ruszymy w dłuższą trasę zadbajmy o to, aby odpowiednio przygotować swoje auto. Sprawdźmy stan oraz ciśnienie w oponach, oświetlenie pojazdu oraz poziom płynów eksploatacyjnych, w tym płynu służącego do spryskiwania szyb. Zawsze bądźmy wypoczęci, bo od tego zależy nasza sprawność i skuteczność podejmowanych za kierownicą decyzji.

KPP Starogard Gdański

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.