17-02-21
Powiat chojnicki. Kompleksowe porady również w czerskim komisariacie policji
Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W dniach 22.02-28.02.2021 roku po raz kolejny obchodzony będzie w Polsce "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem". Celem tego przedsięwzięcia jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach czynnie włączają się do akcji. Policjanci podczas pełnionych dyżurów udzielać będą kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.
 
W okresie od 22 do 28 lutego 2021r., na terenie całego kraju, realizowany będzie "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem".

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.

Wzorem poprzednich lat w akcji udział wezmą chojniccy policjanci, którzy na czas trwania obchodów Tygodnia, w godzinach 9-14, w Komendzie Powiatowej Policji w Chojnicach, Komisariacie Policji w Czersku oraz Posterunku Policji w Brusach, będą udzielać kompleksowych porad wszystkim zgłaszającym się po pomoc.

Osoby zainteresowane uzyskaniem takiej pomocy mogą zgłaszać się osobiście we wskazanych jednostkach Policji.

Zachęcamy osoby potrzebujące wsparcia lub porady prawnej do skorzystania z pomocy.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.