6-10-20
Powiat chojnicki. Pościg za kierowcą mazdy
Uciekał przed policjantami, bo miał sporo na sumieniu

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego podjęli pościg za kierowcą mazdy, który nie zatrzymał się do kontroli. Po zatrzymaniu 40-letniego mężczyzny okazało, że nie ma on uprawnień do kierowania oraz kierował będąc pod wpływem narkotyków. Był także poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu na podstawie zarządzenia sądu. Ponadto w trakcie dalszych czynności wyszło na jaw, że ten sam mężczyzna jest sprawcą kilku kradzieży na terenie powiatu chojnickiego.

W miniony czwartek w Lichnowach policjanci chojnickiej drogówki dali sygnał do zatrzymania kierowcy mazdy. Mężczyzna jechał za szybko w terenie zabudowanym. Kierowca nie zareagował na sygnały i gwałtownie przyspieszył.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim. Przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych dawali kierowcy polecenie do zatrzymania. Kierujący w ogóle nie reagował na nie. Pościg szybko się zakończył, po tym, jak mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w rów, mimo to dalej kierowca wraz z jadącym z nim pasażerem zaczęli uciekać pieszo, jednak bardzo szybko zostali zatrzymani i obezwładnieni przez policjantów. Dwaj zatrzymani mężczyźni zostali doprowadzeni do jednostki policji.

Podczas sprawdzania danych kierującego okazało się, że mężczyzna nie ma w ogóle uprawnień do kierowania. Ponadto poddano go badaniu na zawartość alkoholu i narkotyków. Wynik wskazał u niego obecność amfetaminy. Został zabezpieczona również krew do badań laboratoryjnych. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 40-letni chojniczanin poszukiwany jest przez sąd w celu ustalenia miejsca pobytu. Policjanci szybko ustalili też, że zatrzymany 40-latek prawdopodobnie jest także odpowiedzialny za kradzieże na terenie powiatu. Chojniczanin po zebraniu materiału dowodowego usłyszał zarzuty.

Zarówno za przestępstwo nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz za przestępstwo kradzieży grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pod wpływem środków narkotycznych do dwóch lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nawet do 15 lat. 40-latek został też ukarany mandatami karnymi za popełnione wkroczenia w ruchu drogowym.

KPP Chojnice

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.