27-06-21
Czersk. Ogólnopolski Konkurs Liga Matematyczna
Uczniowie czerskiej „Dwójki” w gronie najlepszych

Od października trwały eliminacje do  konkursu Ogólnopolska Liga Matematyczna im. Zdzisława Matuskiego, organizowanego przez  Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Prowadzącym od lat przyświeca ten sam cel – zarazić matematyczną pasją jak najwięcej utalentowanej młodzieży, bo „przy pomocy matematyki, tworu swego niedoskonałego umysłu, człowiek zmierzył przestrzeń tak wielką, że nie może jej objąć wyobraźnią" (M. Kline).
Po raz kolejny nasi uczniowie wzięli udział w tym konkursie. Każdy uczestnik musiał wykazać się znajomością różnorodnych zadań matematycznych, wykraczających dalece poza ramy programu nauczania. Pierwszy etap konkursu trwał trzy miesiące. Co miesiąc uczestnicy rozwiązywali pięć, przygotowanych przez komisję konkursową, zadań. Do półfinału zakwalifikowało się 3 uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Czersku. Cała trójka przeszła i ten etap, kwalifikując się do ścisłego finału tegorocznej edycji konkursu. O miejscach na podium zdecydowała łączna liczba punktów uzyskanych przez uczestników po trzech etapach korespondencyjnych, etapie półfinałowym oraz etapie finałowym.
    Tegorocznym laureatem konkursu został uczeń klasy VI b – Gabriel Drelak, który wywalczył IV miejsce w klasyfikacji końcowej i znalazł się w ścisłej czołówce matematyków z klas IV - VI. Gabriel za swoje osiągnięcie uzyskał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę ufundowaną przez organizatorów. Do konkursu po raz kolejny skutecznie przygotował Gabriela pan Andrzej Kiedrowski.
Bardzo dobrze zaprezentowały się również pozostałe uczennice, biorące udział w lidze. Tytuły Finalisty Ogólnopolskiego Konkursu „Liga Matematyczna”  zdobyły w tym roku: Amelia Krawczyk z klasy VI b  (opiekun A. Kiedrowski) oraz Marta Cisewska  z klasy VIII a (opiekun B. Kuczkowska).
Laureatowi oraz finalistkom (na zdjęciach poniżej) gratulujemy sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do jak najlepszych wyników. Szczególne podziękowania należą się również rodzicom, wspierającym dzielnie swoje pociechy oraz nauczycielom, którzy pomagają uczniom w zdobywaniu wiedzy.

Mat. SP 2 Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.