22-10-20
Czersk. Zakażona jedna z uczennic
Uczniowie jednej z klas i ich rodziny oraz trójka
nauczycieli z czerskiej „JEDYNKI” na kwarantannie


Wczoraj (21.10) dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Czersku została poinformowana przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Chojnicach o objęciu kwarantanną uczniów i ich rodzin jednej z klas II, w związku z zakażeniem wirusem COVID-19 jednej z uczennic.

- Kwarantanną objęto również trzech nauczycieli, którzy prowadzili lekcje w tej klasie. Ponieważ chora uczennica od kilku dni nie uczęszczała już do szkoły kwarantanna potrwa do 26 października włącznie. Powyższa decyzja służb sanitarnych skutkuje zawieszeniem zajęć w tym oddziale na okres kwarantanny. Aktualnie trwają konsultacje dotyczące zasadności uruchomienia zdalnego nauczania w tym oddziale przez okres kwarantanny – informuje Grzegorz Zabrocki, sekretarz gminy Czersk.

(red)

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.