20-04-18
Czersk. Przyda się pomoc każdego ochotnika
Uczniowie `JEDYNKI` też dają przykład- i sadzą las!

W ramach edukacji przyrodniczej oraz pracy wolontaryjnej uczniowie SP 1 w Czersku w dniach 16 i 17 kwietnia sadzili drzewka w lesie. Po zeszłorocznej nawałnicy ubytki drzew w naszych pięknych lasach są katastrofalne, dlatego też postanowiliśmy przyczynić się do jego odbudowy. Jest to oczywiście kropla w morzu potrzeb, ale teraz przyda się pomoc każdego ochotnika.

Uczniowie zostali zapoznani z pracą leśniczego, metodami sadzenie lasów oraz jego znaczeniem. Zobaczyli na własne oczy ilu ludzi jest w to zaangażowanych. Tych informacji dostarczył nam leśniczy Grzegorz Thiede z Nadleśnictwa Woziwoda. Drugiego dnia pojechaliśmy do Leśnictwa Spierwia leżącego w Nadleśnictwie Czersk. Tam zajął się nami sam zastępca Nadleśnictwa Pan Leszek Pultyn. Po krótkim, ale treściwym szkoleniu, uczniowie zabrali się do sadzenia młodych sosen. Doświadczyli jak bardzo jest to ciężka praca, a nadleśniczy w niezwykle przekonujący i przystępny sposób przekonywał jak ważne jest to zadanie i jak potrzebna jest ta praca. Wiosna to nadzwyczaj pracowity czas dla leśniczych, a w tym roku po stokroć bardziej. Tym bardziej jesteśmy ogromnie wdzięczni, że znaleźli czas, aby nas przeszkolić.

Nasi wspaniali leśnicy zarazili też entuzjazmem młodych wolontariuszy, którym udało się posadzić kilkanaście rzędów młodych sosen.

Opiekunowie: Ewa Keister, Luiza Bieszke-Wolf
Koordynator Szkolnego Klubu Wolontariatu: Luiza Bieszke-Wolf
Tekst i zdjęcia : Luiza Bieszke-Wolf

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.