Czersk. MKS Handball Czersk – KU AZS UKW Bydgoszcz 26:22 (14:11)
Udany start MKS Handball Czersk na własnym parkiecie

Szczypiorniści MKS Handball Czersk pokonali w sobotę (28.09) w hali im. Romana Bruskiego drużynę KU AZS UKW Bydgoszcz, zapisując tym samym na swoim koncie pierwsze, historyczne 3 punkty w rozgrywkach II ligi.

Drużyny oraz zgromadzonych na hali kibiców przedmeczową przemową przywitał Burmistrz Czerska - Przemysław Biesek-Talewski, który życzył piłkarzom ręcznym powodzenia w całym sezonie. Burmistrz przekazał drużynie piłkę, a sam z rąk kapitana zespołu otrzymał koszulkę z herbem Gminy i logo klubu.

Wynik spotkania, dla Akademików z Bydgoszczy, którzy lepiej weszli w mecz, dwoma bramkami otworzył Franciszek Kasiorek. Gospodarze natomiast zaczęli dość nerwowo, zmagając się w pierwszym fragmencie spotkania z problemami z organizacją gry w ofensywie. Więcej pewności i skuteczności w grze pozwoliło w 21 minucie spotkania uzyskać szczypiornistom KU AZS Bydgoszcz najwyższe dla swojej drużyny prowadzenie w tym meczu (11:7). Końcówka pierwszej połowy należała już jednak do gospodarzy, którzy ustabilizowali grę i od tego momentu nie oddali już przeciwnikom żadnej bramki, podczas gdy sami zdobyli ich siedem, głównie dzięki skutecznym kontratakom i dobrze wykorzystanemu fragmentowi gry w przewadze. W tym momencie spotkania na boisku brylowali skrzydłowy MKS Handball Mateusz Łoński oraz rozgrywający Kamil Łukasik.

Uzyskana pod koniec pierwszej połowy 3 bramkowa przewaga (14:11) okazała się mieć decydujące znaczenie dla dalszego przebiegu spotkania. Piłkarze ręczni MKS Handball wrócili na parkiet z dużą pewnością siebie i mimo dobrej gry przeciwników, do końca meczu nie oddali prowadzenia. Ciężar gry w ataku w tej połowie ponownie wziął na siebie Mateusz Łoński – zdobywca 8 bramek dla MKS Handball, a także obrotowy Mateusz Konik (4 bramki). O ostatecznym wyniku spotkania (26:22), poza dobrą postawą liderów zespołu w ofensywie, zadecydowała również mniejsza ilość błędów własnych oraz pewna gra drużyny gospodarzy w obronie.

Następna kolejka spotkań zostanie rozegrana w przyszły weekend. Nasi zawodnicy wybiorą się w sobotę (05.10) do Kwidzyna, gdzie o 12:00 zagrają przeciwko drużynie Szkoły Mistrzostwa Sportowego - NLO SMS ZPRP.

MKS Handball Czersk: Dobrzański Łukasz, Thiede Szymon, Łukasik Kamil (4), Konik Mateusz (4), Linda Piotr (2), Łoński Mateusz (8), Lenz Mateusz, Jakubowski Paweł (4), Wojciechowski Kajetan, Moczadło Paweł (2), Gliniecki Mateusz (2), Buszek Jan, Lewandowski Jan, Grabowski Marcin, Jakubowski Maciej, Czapiewski Grzegorz

Kary: 8’ (Łukasik – 4’, Konik, Lewandowski – po 2’)
KU AZS UKW Bydgoszcz: Fingas Adam, Siekacz Dawid, Jarantowicz Artur (5), Machniewicz Krzysztof (1), Malinowski Michał (2), Paradowski Bartosz (1), Gornowicz Michał (2), Kania Marcin, Kucharski Filip, Tadrzak Dawid (3), Woźnicki Maksymilian, Kędzierski Kordian, Literski Michał (1), Kasiorek Franciszek (7), Karczewski Alan, Madaliński Maksymilian
Kary: 14’ (Siekacz, Literski, Kasiorek – po 4’, Jarantowicz – 2’)