1-06-21
Gm. Czersk. Przebudowa drogi pomiędzy Wędołami i Okręglikiem
Umowa na modernizację drogi podpisana

– Bardzo dziękuję Nadleśnictwu Czersk za wsparcie. Zmodernizowana droga będzie przecież służyć naszym mieszkańcom – mówi Przemysław Biesek-Talewski. W poniedziałek burmistrz Czerska i Nadleśniczy Nadleśnictwa Czersk Rafał Adamkowski podpisali umowę w sprawie przebudowy drogi pomiędzy Wędołami i Okręglikiem.

Nadleśnictwo Czersk i gmina Czersk wspólnie zmodernizują drogę na odcinku Wędoły – Okręglik. Łączna długość traktu na terenie naszego samorządu wynosi około 3,1 km, w tym odcinki gminne stanowią ok. 0,7 km. Koszt modernizacji odcinka drogi gminnej szacowany jest na kwotę 200 tys. zł, a Nadleśnictwo Czersk przekaże na ten cel dofinansowanie w wysokości 120 tys. zł.

Prace będą polegały na wykonaniu potrójnego powierzchniowego utrwalenia emulsją bitumiczną. Taką technologię zastosowano na drodze Rytel – Olszyny – Chłopowy, którą w 2017 roku na całym odcinku zmodernizowało Nadleśnictwo Czersk w ramach odbudowy dróg po pamiętnej nawałnicy. Prace drogowe powinny zakończyć się wczesną jesienią.

UM w Czersku
Fot. Łukasz Łangowski, Nadleśnictwo Czersk

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.