10-11-18
Czersk. Gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Czersku

Uroczysta XLVIII sesja Rady Miejskiej w Czersku w dniu 9 listopada rozpoczęła oficjalne gminne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Poniżej publikujemy zdjęcia z wczorajszej uroczystości, która odbyła się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Czersku.

Na początku przed zgromadzonymi gośćmi wystąpił Chór Lutnia, odśpiewano też hymn państwowy. Po otwarciu sesji przez przewodniczącego RM prelekcję historyczną wygłosiła prof. Iwona Sakowicz-Tebinka. Następnie radni przyjęli stanowisko Rady Miejskiej w Czersku w sprawie uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Na scenie w koncercie patriotycznym zaprezentowali się artyści – Rodzina Kaczmarek.

Na zakończenie uroczystości jej uczestnicy mogli spróbować smacznego tortu.

(red)

Zapraszamy na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości „NIEPODLEGŁA” (10-11 listopada) do Hali Sportowej im. Romana Bruskiego w Czersku – szczegóły TUTAJ


Uroczysta Sesja Rady Miejskiej w Czersku (9.11) – ZDJĘCIA:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.