18-10-19
Gm. Czersk. Relacja
Uroczystość ślubowania uczniów
klas pierwszych Zespołu Szkół w Rytlu

17 października 2019 roku odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Tego dnia pierwszoklasiści zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali przyjęci do braci uczniowskiej Zespołu Szkół w Rytlu. 

Do uroczystości ślubowania przyszli uczniowie przygotowywali się pod okiem wychowawców – Jolanty Bobińskiej oraz Karoliny Wons. Od początku roku szkolnego uczyli się piosenek, wierszy, poznawali prawa i obowiązki ucznia.

Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Tego dnia dzieci przybyły do szkoły w strojach galowych. Wśród gości była pani dyrektor - Maria Galińska, w-ce dyrektorzy – Agnieszka Wiecka, Andrzej Konopka, licznie zgromadzeni członkowie rodzin pierwszoklasistów, koledzy i koleżanki z grup przedszkolnych oraz klas drugich i trzecich.

Uczniowie pierwszych klas zaprezentowali swój program artystyczny. Mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie, po którym pani dyrektor dokonała pasowała pierwszoklasistów na uczniów Zespołu Szkół w Rytlu. Każdy świeżo pasowany uczeń otrzymał ROŻEK OBFITOŚCI oraz wiele życzeń.  Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia, rodzice zaprosili uczestników na słodki poczęstunek.

Zespół Szkół w Rytlu

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.