29-12-20
Czersk. Konsultacje trwają do 31 grudnia br.
Uwagi do propozycji budowy sali widowiskowej
przy czerskim osiedlu mieszkaniowym


W październiku br. burmistrz Czerska rozpoczął konsultacje w sprawie lokalizacji, funkcji i architektury nowego obiektu kulturalnego w Czersku – sali widowiskowej (250-300 miejsc siedzących), która miałaby powstać przy ul. Jana Pawła II, w pobliżu osiedla mieszkaniowego.

Włodarz zachęcał wszystkich zainteresowanych do wypowiedzenia się w tej sprawie - do wypełnienia formularza konsultacyjnego i przesłania go pocztą lub elektronicznie w terminie do dnia 31 grudnia 2020 r.
(Zobacz informację w sprawie konsultacji z proponowanymi wariantami architektonicznymi nowego obiektu i planami przebudowy istniejącej siedziby Gminnego Centrum Kultury - TUTAJ).

Przypomnijmy, inicjatywa burmistrza pojawiła się po przedstawieniu pomysłu przeznaczenia gminnej działki - położonej przy skrzyżowaniu ul. Starego Urzędu z ul. Łosińską - na nową siedzibę GCK. Chodzi o działkę o pow. 6000m2 (pod zabudowę wielorodzinną), którą burmistrz ma zamiar sprzedać. Do sprawy odnosili się również radni z Czerska (zobacz – tutaj).

Z naszych informacji wynika, że do czerskiego ratusza ma wpłynąć wkrótce, w wyznaczonym przez włodarza terminie, ok. 120 sprzeciwów (treść uwag i propozycji zawartych w formularzu konsultacyjnym - poniżej) w sprawie planów budowy sali widowiskowej w Czersku.

Zapytaliśmy burmistrza czy chciałby odnieść się do przedstawionych uwag?

- Nie będę się wypowiadał przed zakończeniem konsultacji – oznajmił włodarz.

(red)


Nowy obiekt ma powstać w bezpośrednim sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego (bloki) oraz galerii handlowej. Fot. archiwumTreść uwag i propozycji zawartych w formularzu konsultacyjnym, który ma trafić wkrótce do czerskiego ratusza. Takich sprzeciwów ma być ok. 120.

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.