7-8-18
Region. Zdjęcia, Wyniki
VIII Mistrzostwa w Grillowaniu na Kociewiu

W sobotę 4 sierpnia na stadionie miejskim w Czarnej Wodzie odbyły się VIII „Mistrzostwa w Grillowaniu na Kociewiu”. W tym roku w konkursie wzięło udział pięć dwuosobowych drużyn: dwie drużyny ze STEICO, dwie drużyny z KGW Osieczna oraz Parafia Czarna Woda. Zgodnie z regulaminem konkursu zespoły grillowały potrawy w dwóch kategoriach „Mięsnej” – z dowolnym rodzajem mięsa oraz  „Co kto lubi” – grillowanie warzyw, owoców, deserów, ryb, serów itp.

Cały konkurs oceniało jury, któremu przewodniczyła Pani Małgorzata Makowska – blogerka kulinarna oraz nauczycielka w Technikum Gastronomicznym w Owidzu. Jury oceniało przede wszystkim smak potraw, znaczenie miało również użycie przypraw, stopień wysmażenia i wygląd dania. Tytuł Mistrza Grilla na Kociewiu 2018  zdobyła drużyna reprezentująca firmę STEICO, w której skład wchodziły Panie Andżelika Majchrzak i Ewa Peplinska.  Drugie miejsce zajęła drużyna Koła Gospodyń Wiejskich z Osiecznej, natomiast trzecie drużyna reprezentująca Parafię Czarna Woda. Jury przyznało również nagrody specjalne Paniom z drużyny KGW Osieczna za oryginalne danie, którym były żeberka w różnych smakach. W trakcie konkursu grillowania uczestnicy festynu przyznali nagrodę publiczności, którą wręczył zastępca burmistrza Pan Łukasz Łangowski.

Zwycięska okazała się drużyna STEICO 2. Wszyscy uczestnicy mistrzostw w grillowaniu otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Z okazji 25 lat Gminy Czarna Woda Burmistrz Arkadiusz Gliniecki wręczył nagrodę burmistrza, którą otrzymała drużyna STEICO 1.

Dodatkową atrakcją była możliwość degustacji potraw grillowanych przez Panią Małgorzatę Makowską. Można było skosztować pizzę z grilla, grillowane belgijskie gofry oraz kotleciki z buraków i kaszy jaglanej.

W trakcie festynu odbył się mecz piłki nożnej, w którym zagrały zespoły Steico i Samorządowcy. Wygrała drużyna STEICO.

Podczas imprezy na scenie zaprezentowały się dzieci z ogniska muzycznego w „Kulturalnii” przygotowane przez Panią Julię Pruszak.

Podczas festynu odbywały się równocześnie Kociewskie Śpiewogry 2018, w programie których było wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in.: animacje i konkursy dla dzieci, konkurs na hasło i wiersz o Kociewiu, quiz wiedzy o Kociewiu, kącik plastyczny dla najmłodszych, darmowa fotobudka, występ zespołu Kociewie Retro.

Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, dla najmłodszych przygotowano zamki dmuchane oraz strefę,  w której odbywały się zabawy plastyczne. Wszystkie dzieci miały okazję spróbować własnych sił na kole garncarskim i samodzielnie wykonać naczynie gliniane.

Wieczorem na scenie zaprezentował się zespół Harlej, który wykonywał najbardziej znane piosenki zespołu Dżem. Festyn zakończył się zabawą taneczną, którą poprowadził zespół Cocktail .

Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali strażacy z OSP w Czarnej Wodzie.

Sponsorami „Mistrzostw Grillowania 2018″ były firmy: STEICO i IGLOTEX,  którym serdecznie dziękujemy.

Festyn zorganizowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Gminę Czarna Woda.

UM Czarna Woda

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.