21-10-20
Powiat chojnicki. RAPORT WSSE
W chojnickim szpitalu zmarło dwóch
pacjentów z COVID-19


- To osoby w starszym wieku z chorobami współistniejącymi - potwierdza Piotr Wroński, zastępca dyrektora do spraw medycznych w Szpitalu Specjalistycznym im. J.K. Łukowicza w Chojnicach.


Wszystkie oddziały szpitalne funkcjonują, jednak występują braki personalne.   |  fot. ilustracyjne


Pacjenci przebywali na tzw. oddziale covidowym, czyli na oddziale okulistycznym, który został zaadoptowany dla pacjentów chojnickiej lecznicy, którzy ze względu na stan zdrowia potrzebują hospitalizacji, a w trakcie leczenia, lub po przyjęciu, wykryto u nich koronawirusa SARS-CoV-2.

Na ten moment w szpitalu wszystkie oddziały działają, są otwarte na przyjęcie nowych pacjentów. Piotr Wroński przyznaje jednak, że podobnie jak inne placówki, tak i chojnicka boryka się z brakami personelu. - Są osoby na zwolnieniu lekarskim, co jest o tej porze normalne. Są też osoby, które przebywają na kwarantannie. Personelu jest za mało zawsze - mówi zastępca dyrektora do spraw medycznych.

Anna Zajkowska

Ministerstwo Zdrowia informuje w dzisiejszym (21.10) komunikacie o 10 040 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

Koronawirus - RAPORT WSSE w Gdańsku - woj. pomorskie (21.10) ,
m.in. 11 przypadków z pow. chojnickiego - zobacz TUTAJ

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.