1-03-18
Czersk. Informacja rzecznika PSSE w Chojnicach
W czerskim SP ZOZ sanepid zamknął pomieszczenie,
gdzie odbywała się rejestracja dzieci

Dotychczasowe pomieszczenie w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Czersku, w którym odbywała się rejestracja dzieci zostało zamknięte przez chojnicki sanepid. To wynik kontroli przeprowadzonej we wtorek przez pracowników  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

- Pracownicy PSSE w Chojnicach przeprowadzili we wtorek (27.02) kontrolę w SP ZOZ w Czersku. Działania zostały podjęte w wyniku skargi przesłanej na adres poczty elektronicznej stacji oraz zgłoszonej telefonicznie. Zarzuty dotyczyły rejestrowania pacjentów w przychodni w pomieszczeniu, w którym trwał remont oraz rejestracji dzieci zdrowych i chorych w tym dorosłych w tych samych godzinach. Kontrola ujawniła zarzut prowadzenia rejestracji w pomieszczeniu, w którym trwał remont. W związku z tym wczoraj (28.02) została wydana decyzja o natychmiastowym wyłączeniu pomieszczenia rejestracji na parterze budynku z użytkowania do czasu zakończenia remontu. Dyrektor został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Dodam, że zgodnie z rozporządzeniem ministra rejestracja dzieci zdrowych nie może odbywać się w jednym pomieszczeniu, w którym są rejestrowani również chorzy pacjenci, jeśli te czynności wykonywane są w tych samych godzinach - informuje Iwona Jażdżewska, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chojnicach.

W czerskim SP ZOZ słyszymy, że obecnie rejestracja dzieci odbywa się w pomieszczeniu zlokalizowanym w części budynku, gdzie mieści się Poradnia K.

Nie udało nam się skontaktować z dyrektorem placówki Wiesławem Czechowskim.

(red)

 

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.