5-04-20
Powiat chojnicki. Można wesprzeć akcję
W pięć dni zebrano ponad 265 tys. zł
na karetkę i inne potrzeby chojnickiego szpitala

Zbiórka pieniędzy trwa na portalu zrzutka.pl. Fundusze potrzebne są na zakup karetki, która zostanie zabezpieczona do transportu pobranych od pacjentów w warunkach domowych wymazów z gardła oraz od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS CoV-2.


Największym wydatkiem, przed którym stanął szpital jest zakup dodatkowej karetki.   |  fot. nad.

W dobie rozszerzającej się pandemii szpitale, nawet te, w których murach nie ma aktualnie zakażonych, zaopatrują się w różnego rodzaju sprzęty medyczne. Wśród nich są środki ochrony osobistej, z których każdego dnia korzystają wszyscy pracownicy szpitali, każdy zespół ratowników wyjeżdżający do pacjentów. Zapasy kończą się szybko.

Dlatego obok karetki, która zostanie zabezpieczona do transportu pobranych od pacjentów w warunkach domowych wymazów z gardła oraz od osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, zrzutka w ramach #milionypotrzeb obejmuje również: przyłbice, maseczki chirurgiczne trójwarstwowe, nakładki na obuwie, kombinezony, gogle ochronne, półmaski filtrujące klasy FFP3. Pilną potrzebą placówki medycznej jest także zdobycie automatycznego urządzenia do wykonania dezynfekcji metodą zamgławiania.

Pozwala ona na automatyczną dezynfekcję pomieszczeń i sprzętu za pomocą suchej mgły. Ta z łatwością dociera do trudno dostępnych miejsc, przy użyciu dyfuzora i produktu biobójczego. Aktywność tego preparatu jest bakteriobójcza, wirusobójcza, grzybobójcza, sporobójcza. W zbiórkę zaangażowało się wiele firm, które szczodrze wspierają akcję. Pieniądze wpłacają oczywiście też osoby prywatne. Przez pięć dni od momentu utworzenia zrzutki, uzbierano 265 tys. 149 zł (stan na 4 kwietnia godz. 13.12). Zakupy mają kosztować 500 tys. zł.

Jeśli ktoś z naszych Czytelników chciałby wesprzeć akcję „Pomoc dla chojnickiego szpitala” może to zrobić poprzez portal zrzutka.pl (TUTAJ).

Anna Zajkowska

 

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.