4-04-19
Region. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.
W Tucholi powstanie kino – zobacz jak będzie wyglądało

Zgodnie z zapowiedzią burmistrza Tucholi Tadeusza Kowalskiego, jest już gotowa koncepcja budowy kina w Tucholi. Ma ono powstać na zapleczu Tucholskiego Ośrodka Kultury. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

„Niezwłocznie przystąpimy do projektowania tego obiektu. Przypominam również, że oprócz budowy kina, kompletnej modernizacji doczeka się także Tucholski Ośrodek Kultury” – podkreśla burmistrz. Jak dodaje, symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego miałoby nastąpić 29 stycznia 2020 roku, a więc w setną rocznicę powrotu Tucholi do Ojczyzny.

Kino ma powstać na zapleczu Tucholskiego Ośrodka Kultury. Inwestycja miałaby rozpocząć się w przyszłym roku. Gmina Tuchola podejmie starania o jej dofinansowanie ze środków zewnętrznych.

„Nie chcielibyśmy tworzyć zupełnie odrębnego bytu z uwagi na dodatkowe koszty. Będzie to integralny budynek w jakiś sposób połączony z zasobami TOK-u. Wyobrażamy sobie to jako duże zadanie, ponieważ mamy już przygotowaną dokumentację projektową termomodernizacji domu kultury, zmianę elewacji, wybudowanie klatki ewakuacyjnej. Widzimy też potrzebę zagospodarowania terenu za TOK-iem pod parking” – podkreślił na styczniowej sesji RM burmistrz Tadeusz Kowalski.

Według wstępnych założeń sala miałaby pomieścić od 100 do 150 osób i spełniać wszystkie obowiązujące standardy kinowe.

UM Tuchola

WIZUALIZACJA KINA W TUCHOLI:

Materiały umieszczone w portalu Wizjalokalna.pl chronione są prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z materiałów w całości lub fragmentach, dalsze ich rozpowszechnianie bez zgody pisemnej redakcji portalu Wizjalokalna.pl, jest zabronione.